Як зрозуміти, що у пляшці справжній коньяк

Збір коштів на потреби армії України
18.07.2020

Як зрозуміти, що у пляшці справжній коньяк

На полицях вітчизняних магазинів сьогодні величезний вибір грузинського коньяку. Але, по-перше, не весь цей коньяк є якісним, а по-друге, далеко не всі напої з “зірочками” є коньяком.

Нарівні з відомими торговими марками коньяку – “Сараджішвілі”, “Брати Асканелі”, “Шато Кахеті” – можна зустріти напої, зовні схожі на грузинський коньяк, але, по факту, вони є спиртовими напоями (наприклад, Tagali, Iverioni і так далі). Що таке спиртовий напій і чому перед покупкою споживач повинен читати етикетку зі зворотної сторони пляшки, УНН розпитав голову Спеціалізованої галузевої дегустаційної комісії підприємств-виробників лікеро-горілчаної продукції Асоціації “Укргорілка” Валентину Попову:

“Головна відмінність грузинського (і не тільки грузинського) коньяку від спиртового напою – в основі. У першому випадку це купаж на виноградній основі (виноград, а точніше виноградний сік). У другому – спирт ректифікат з водою, барвником і ароматизатором.

Почнемо з технології виробництва коньяку. Вона наступна: береться вино – сухе, що збродило, і поміщається в спеціальну ємність. Потім вино підігрівають, і воно починає викурюватись. Простіше кажучи – дистилюватись, тобто зміцнюватися і переганяти в спирт. Таким чином, виходить коньячний спирт: повторюся, він готується тільки з виноградного виноматеріалу.

Тому, якщо ви берете в руки пляшку і на її етикетці вказано, що перед вами коньяк, а в складі напою немає коньячного спирту – це не коньяк, а оригінальний алкогольний (спиртовий) напій. Технологи такого напою можуть туди додавати спирт ректифікат, ароматизатори. Це не заборонено законом, але претендувати на звання коньяку такий напій не може.”

У той же час, у справжніх коньяках ніяких ароматизаторів бути не повинно. Дозволяється додати невелику кількість цукру, і трохи підфарбувати колір. Усе.

“Повторюся, якщо ви бачите в складі “коньяку” спирт ректифікат, то ви зі 100% ймовірністю тримайте в рука не коньяк, а просто спиртовий напій. Тому, поважайте себе – беріть окуляри, і читайте склад напою, який ви купуєте.

Зірочки позначають кількість років витримки коньячних спиртів в дубовій бочці, після чого він йде на розлив: 3 – це три роки, 4 – чотири, 5 – це п’ять. Після 5 років зірочки не ставляться, далі коньяки маркуються як витримані, високоякісні і особливо старі.


Маркувати етикетку оригінального спиртового напою зірочками не можна. Я дуже сумніваюся, що такі напої витримують в дубових бочках, по кілька років. Маркування зірочками – це тільки для справжніх коньяків (Закон України “Про виноград та виноградне вино” – ред). Тому, покупцеві важливо не тільки дивитися на намальовані зірки – а обов’язково читати склад.”

 

Відзначимо, що актуальність такого експертного роз’яснення щодо зірок і складу, виникла на тлі появи в українських магазинах безлічі напоїв, що імітують в своєму дизайні благородні коньяки або бренді.

, , , переглядів: 935

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *