Як звикнути до життя за кордоном: корисні поради

Збір коштів на потреби армії України
03.01.2020

Як звикнути до життя за кордоном: корисні поради

У кожного, хто їде жити в іншу країну, існують свої власні причини – їх завжди кілька або багато. Шлях емігранта ніколи не буває таким вже й легким – навіть якщо країна майбутнього проживання вивчена повністю і до неї було зроблено кілька поїздок в якості туриста, підводних каменів рідко кому вдається уникнути.

Які етапи переживають всі, хто вирішує почати життя на новому місці – в іншій країні? Можливо, їх знання дозволить вам легше адаптуватися до нових реалій.

Ейфорія

Ви нарешті переїхали назовсім. Метушня передвід’їздного періоду майже забута – стільки всього довелося вирішити, купити, продати або віддати. Мета досягнута, можна видихнути і розслабитися. У цей момент хочеться стрибати від радості, пробувати нові страви, подивитися на всі красиві будівлі в новому місті і познайомитися з новими сусідами. У вас вийшло купити продукти в крамниці за рогом, порозумівшись ламаною місцевою мовою і рясно використовуючи мову жестів? І це теж викликає почуття захоплення і ейфорії.

У такому стані ви здаєтеся собі всемогутнім і геніальним: в голові проносяться бізнес-ідеї одна іншої краще, ви будуєте грандіозні плани і повні енергії. Цей щасливий етап триває кілька днів чи кілька місяців, але він закінчується.

Реальність після очікувань

На цьому етапі можливе виникнення не найбільш приємних почуттів: робити покупки не так вже й просто, як платити за паркування – незрозуміло, діти не дуже блищать успіхами у новій школі і скаржаться на самотність. Можуть виникати думки про повернення на батьківщину – там, можливо, не так вже все добре, зате просто, знайомо і логічно.

Насправді нічого страшного не відбувається – просто ваші очікування стикаються з реальністю. Вона не хороша і не погана. Приходить розуміння: це саме вам доведеться підлаштовуватися і пристосовуватися до нового міста. Йому абсолютно все одно, чи є ви тут чи ні. Доведеться вникати у всі рутинні деталі: як працюють банки і магазини? В чому особливості законодавства та охорони здоров’я? Так і мова теж вимагає глибокого вивчення – на зрозумілій вам не говорить майже ніхто.

Труднощі адаптації

Ще через якийсь час – у когось швидше, в інших повільніше – неминуче починається етап труднощів. Декому він видається настільки нестерпним і важким, що навіть приймається рішення повертатися назад.

Все здається складним і дратівливим – від відсутності звичної гречки або житнього хліба до особливостей місцевих свят. Вони, до речі, більше не здаються такими вже й цікавими і радісними. Щоб не впасти в тугу остаточно, починаються пошуки колишних співвітчизників для дружби – або ж спілкування переміщається у соцмережі. Останнє, звичайно, ніяк не допомагає для адаптації в новій країні і дає лише ілюзію дружнього спілкування. Але і цей період з великими або меншими втратами закінчується.

Початок нового життя

Пазл на цьому етапі все ж постає в те місце, в якому він повинен знаходитися. Неприємності попереднього періоду поступово згладжуються або сходять нанівець, проблеми поступово вирішуються, відносини з новими сусідами і колегами налагоджуються, і у вас знаходиться все більше спільних тем для спілкування.

Ви вже досить добре оволоділи новою мовою і досить побіжно можете спількуватися і навіть отримувати від цього задоволення. Вивіски перестали бути набором незрозумілих символів, і багато попередніх мовних помилок здаються вам смішними. Вас вже не лякає оточення, діти стають цілком пристосованими. Вам здається, що ви цілком в змозі впоратися з планами, побудованими на етапі ейфорії, – більше того, ви вже ясно бачите всі слабкі місця і дуже точно уявляєте, з чого і як саме починати.

Нормальне життя

На цьому етапі ви відчуваєте себе абсолютно нормальною людиною зі звичайним життям. З усіма його злетами і падіннями, радощами і печалями. Друзів ви вибираєте не за мовною чи національною ознакою, а за іншими критеріями – загальним симпатіями та інтересами. Зараз ви живете повним життям – тим, заради якого, власне, все і затівалося. Ви називаєте саме це місце своїм будинком і починаєте нудьгувати, як тільки їдете кудись за будь-якої причини на досить тривалий час.

Зрозуміло, в цьому новому житті ще не раз доведеться зіткнутися і з різницею менталітетів, і з незвичайними традиціями, і з мовними особливостями. Але після проходження всіх п’яти етапів вам буде набагато простіше сприймати будь-які складності – і навчатися новим премудростям такого прекрасного і такого непростого життя десь там. Далеко від батьківщини.

, , , переглядів: 619

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *