Яка найекономічніша швидкість для автомобіля

Збір коштів на потреби армії України
27.05.2023

Який режим руху вибрати, щоб не витрачати пальне марно?

 авто

Їздити повільно — це не означає економити паливо. На різних режимах роботи двигун змінює споживання бензину, через що «черепаший» темп може призвести до великих витрат.

Економія у місті

Необхідно розрізняти міський темп їзди та заміський по швидкісних магістралях. На міських швидкостях водій часто торкається педалей газу та гальма, розганяється і гальмує, воліючи розкручувати двигун до 3-3,5 тис. оборотів. У такому режимі витрата палива може зрости багаторазово. Зазвичай, 1,6-літрові атмосферні двигуни, якими комплектуються легкові автомобілі, споживають у міському циклі приблизно 10-11 літрів бензину. Любителі поліхачити можуть підняти споживання до 13-15 літрів. Хоча за паспортом у відповідність до європейської методики NEDC (New European Driving Cycle) двигун повинні спалювати в місті по 7-8 літрів.

Названі результати виходять, коли автомобіль дотримується особливого режиму руху, а саме розганяється до 50 км/год за 25 секунд з мінімально можливою тягою мотора. Так їздити, звісно, незручно. Тому найоптимальнішим бачиться інший алгоритм.

Після старту при досягненні швидкості 50-60 км/год потрібно переходити на вищий ступінь коробки і їхати так в діапазоні швидкостей від 45 до 80 км/год. Якщо машина обладнана «механікою», то включати вищу передачу буде потрібно, як тільки стрілка тахометра досягне 1,5 тис. оборотів. На цих оборотах сучасний двигун розвиває вже до 80% тяги і здатний підтримувати прийнятний темп їзди.

Якщо дотримуватися цього алгоритму, споживання бензину можна наблизити до паспортних значень.

На трасі

При поїздках заміськими трасами енергія в основному витрачається на подолання сили опору повітря. Чим вища швидкість, тим більше потрібно енергії, адже опір повітря наростає пропорційно «квадрату» швидкості. Тому дуже швидко їхати не можна, бо збільшення швидкості навіть на 30 км/год викличе зростання споживання палива на третину.

Тим самим, для економічної їзди потрібно підтримувати темп їзди трасою в районі 80-85 км/год. У цьому випадку двигун повинен розкручуватись приблизно до 1200-1500 оборотів. Витрата 1,6-літрового “атмосферника” впаде до 6-7 літрів. Ще більше економити можна користуючись рухом накатом, дозволяючи машині скочуватися зі схилів без вимкнення вищої передачі.

Крім того, рух у межах 80-90 км/год дозволяє проходити повороти без помітних гальмувань та розгонів, що теж позитивно позначається на економічності. Багато заміських трас мають радіус поворотів із розрахунку швидкості 80-90 км/год. Підтримуючи цю швидкість, можна годинами їхати на вищій передачі, не вдаючись до екстрених гальмування та частих розгонів, а значить, споживання палива залишиться на гранично низькому рівні.

Джерело: https://ukr.media/ 

, , , , , переглядів: 223

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *