Які найкращі способи для висловлення своїх емоцій?

Збір коштів на потреби армії України
06.06.2022

Які найкращі способи для висловлення своїх емоцій?

Самовираження – це чудовий спосіб ідентифікувати емоції та працювати з ними. Нижче ми пропонуємо список практик, які можуть допомогти у висловленні та переживанні емоцій.

🎨МИСТЕЦТВО

Мистецтво може допомогти нам виразити, що ми відчуваємо, коли у нас немає слів або ми не хочемо їх використовувати. Існує багато різних способів використання мистецтва як самовираження. Ось кілька ідей, щоб почати:

✂️Колаж: виріжте зображення з журналів і газет, які відгукуються вам та зображають ваші почуття. Наклейте їх на папір або листівку, щоб створити настрій-колаж.
🌳Намалюйте дерево: намалюйте, яким би ви були деревом. Подумайте, чи воно високе, чи вічнозелене, чи фруктове чи квітне тощо.
🧿Мандала: Мандала на санскриті означає коло. Це індуїстські та буддійські символи Всесвіту, які часто використовуються в медитації. Розмальовка мандали може допомогти вам розслабитися, і ви можете використовувати кольори, щоб виразити свої почуття. Ви можете знайти безплатні шаблони в Інтернеті або намалювати власні.

📔ЗАПИСИ У ЩОДЕННИК

Вести щоденник – це чудовий спосіб розібратися зі своїми почуттями, проблемами або цілями. Вам не потрібно писати щодня, тільки тоді, коли маєте бажання.

✍️Писати можна в будь-який час доби.
✍️Ви можете писати скільки завгодно, навіть використовуючи маркери, щоб виділити важливе, якщо хочете.
✍️Ви можете писати від руки або друкувати свій щоденник, якщо вам це простіше – вирішувати вам.

📑КРЕАТИВНЕ ПИСЬМО

Креативне письмо – це потужний спосіб виразити свої емоції.

💭Ви можете спробувати написати вірші, оповідання чи навіть п’єсу.
💭Ви можете писати щотижня або як завгодно часто виділяти час, щоб створити свій художній світ.
💭Ви можете писати на комп’ютері чи від руки, видалити чи знищити після, або зберегти, щоб озирнутися – вирішувати вам.

ТРЕКЕР НАСТРОЮ

Фіксування настрою може допомогти вам визначити закономірності та відстежувати зміни. Ви можете спробувати різні способи:

✅Оцініть свої почуття за шкалою від 1 до 10 і записуйте це щодня.
✅Розфарбуйте відрізок кола або один квадрат у зошиті в клітинку.
✅Використовуйте колір, який відображає ваші почуття. ✅Заповнюйте коло/клітинку протягом місяця, і у вас буде візуальне уявлення про свої почуття за цей час.
✅Використовуйте додатки. Доступно багато програм для відстеження настроїв. Майте на увазі, що деякі можуть бути платними.

💌НАПИШІТЬ ЛИСТ

Не для надсилання, тільки для вас.

📝Ви можете написати собі в минулому чи майбутньому, коханій людині, а можете й не мати конкретного адресата. Або ви можете звернутися до того, хто зробив вам боляче.
📝Написання листа може бути способом сказати те, що ви ніколи б не сказали особисто, не готові сказати вголос або ще не мали можливості нікому сказати. Іноді ми відчуваємо, що нам потрібно щось сказати комусь, але не завжди потрібно, щоб вони це почули.
📝Після того, як лист буде написаний, ви можете зберегти лист або знищити.

переглядів: 321

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *