Яким чином позбутися слимаків на городі

Збір коштів на потреби армії України
05.08.2020

Яким чином позбутися слимаків на городі

Вони пошкоджують овочі, через що ті втрачають товарний вигляд. Вони псують плоди, які через це загнивають і вже не можуть нормально зберігатися. Вони порушують цілісність рослини, через що ті наражаються на небезпеку ураження хвороботворними мікроорганізмами, грибками й паразитами.

Запобіжні заходи

Зі слимаками боротися дуже важко, легше попередити їхню «навалу». Насамперед потрібно прибрати всі виполоті бур’яни (якщо вони не є приманкою), зайві камені й дошки. Своєчасно скосити траву на межах і на доріжках. Сирі ділянки городу осушити, ґрунт потрібно періодично ретельно розпушувати.

Висаджуючи рослини, слід суворо витримувати рекомендованої для даної культури щільності посадки. Нижні листки капусти й салату необхідно періодично обривати. Після збирання врожаю слід обов’язково прибрати геть усі рослинні залишки, тоді слимакам буде нічого їсти й ніде зимувати.

Слимаків відлякує запах петрушки, лавра, лаванди, розмарину, чебрецю і шавлії. Посадивши їх по периметру грядок, можна захистити ділянку від шкідників. А з часнику, гірчиці та гіркого перцю можна приготувати спеціальні фіто-настоянки, які також відлякують охочих поласувати врожаєм.

Збираємо оптом і в роздріб

Із механічних заходів боротьби перший — збирання слимаків вручну (увечері або вранці після дощу), найзручніше робити це за допомогою пінцета. Зібраних шкідників висипають у банку з розчином солі або гасом.

Ще один метод — створення пасток. Для цього між грядками й на доріжках розкладають на день змочені фруктовим соком або пивом капустяні листи, мішковину, ганчір’я, дошки тощо. Увечері ці принади збирають і знищують разом зі шкідниками. Можна також вкопати на рівні землі неглибокі ємності, наповнюючи їх міцним сольовим або мильним розчином, і накрити їх мішковиною. При контакті з мильною або солоною рідиною слимаки, які залазять у ці пастки, гинуть.

Слимаки — дуже ніжні істоти, вони не люблять жорсткої поверхні. Тому як засіб боротьби з ними годяться смуги з грубозернистого піску, товченої яєчної або горіхової шкаралупи навколо тих рослин, де виявлено шкідників. Але тут потрібно регулярно стежити, щоб у цій «стіні» не утворилися дірки, через які може проникнути підступний і ненажерливий ворог. Чудовим засобом для відлякування слимаків вважаються подрібнені річкові мушлі з гострими краями, які розсипають між грядками.

За можливістю можна мульчувати ґрунт хвойними голками, вони теж добре захищають від слимаків.

Хімія — легка й не дуже

Хімічні способи боротьби слід використовувати тільки тоді, коли природні не принесли результатів. Спочатку слід спробувати не дуже «сильні» препарати. Увечері на ділянках, де завелися слимаки, ґрунт запилюють порошком суперфосфату, гашеним вапном або сумішшю вапна та тютюну в пропорції 1:1. На 10 м2 витрачають 300–400 г суперфосфату або 200–250 г суміші вапна з тютюном.

Сильнодіючу отруту можна зробити із зерен пшениці, политих соняшниковою олією і змішаних з 80-процентним хлорофосом. Слід пам’ятати, що застосування таких методів може становити небезпеку для дітей і домашніх тварин.

Для знищення слимаків у світі понад 100 років застосовується препарат Метальдегід, на його основі створено засоби, спеціально призначені для городників-любителів. Метальдегід розкладається у ґрунті до вуглекислого газу й води, безпечний для дощових черв’яків і корисних комах, а блакитний колір гранул відлякує птахів. Гранули не пліснявіють, зберігаючи свою активність і у вологу погоду.

Проводити обробку такими препаратами краще в сутінки. Навесні гранули розкладають у вологих тінистих місцях, потім розсипають їх навколо рослин або в міжряддях, рівномірно й потроху — тоді можна обробити велику площу. У другій половині літа (з кінця липня — до початку серпня) потрібно ще раз внести препарат, щоб знищити слимаків перед початком відкладання яєць.

, , , переглядів: 731

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *