Змішування 92-го та 95-го бензину в баку автомобіля – що повинні знати водії

Збір коштів на потреби армії України
17.04.2022

Змішування 92-го та 95-го бензину в баку автомобіля – що повинні знати водії

Враховуючи, що в умовах воєнного стану в Україні бензин є далеко не на кожній заправці, викотити майже весь бак, а потім просто залити новий бензин не завжди виходить, тому цілком можлива ситуація, коли півбака 95-го доведеться змішувати, наприклад, з 92 -им.

Чи можна змішувати бензин із різним октановим числом?

Як пише Bigmir, експерти стверджують, що ніяких розшарування в баку не відбувається і, наприклад, якщо ви залили 92, 95 і 98 бензин, у вас не буде в баку «шарованого пирога», який поступово подаватиметься в двигун. То що ж відбувається у цій ситуації?

Насправді бензин з різним октановим числом просто змішується між собою і дає середнє арифметичне октанове число. Так, наприклад, при змішуванні 92 і 95 у відсотковому співвідношенні 50/50 у баку буде бензин із октановим числом приблизно 93-94.

Але деякі нюанси в змішуванні палива все ж таки є. Так, якщо ваш автомобіль спокійно «перетравлює» А-92, то ви можете заважати цей бензин з будь-яким високооктановим паливом (А-95, А-98 та А-100). У той же час, використання бензину з меншим октановим числом може зашкодити двигуну і знизити його термін служби.

Джерело: https://autotheme.info/

переглядів: 459

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *