Знайомимося знову: країни, які нещодавно змінили назву

Збір коштів на потреби армії України
28.07.2020

Знайомимося знову: країни, які нещодавно змінили назву

Влада вирішує змінити назву держави через ряд причин: війна, проголошення незалежності, розпад країни. Молоде покоління знає вже нові назви країн, хоча ще декілька десятків років тому ніхто й не думав, що вони будуть іменуватися по іншому. Процес перейменування держави важкий саме з економічної точки зору. Але на це наважились багато країн у різних точках світу.

Голландія змінила назву на Нідерланди

Влада Голландії вирішила зробити ребрендинг країни, об’єднавши країну однією назвою і позбувшись розподілу на два регіони – Північну та Південну Голландію. Вже з січня 2020 року Голландія перетворилася на Нідерланди. Нову назву країни будуть просувати через Олімпійські ігри, Євробачення, футбол.

Цейлон змінила назву на Шрі-Ланку

Хоч ми й звикли пити цейлонський чай, але такої країни, як Цейлон, не існує. В середині 20 століття, після виходу з-під впливу Британської імперії, острів і держава, яка на ньому знаходиться, офіційно були названі Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка. У 2011 році використання назви “Цейлон” у державних структурах було скасовано.

Республіка Македонія змінила назву на Республіку Північної Македонії

На цей крок влада Македонії наважилась через підписання домовленостей з Грецією у 2018 році. Головна причина такого перейменування – прагнення Македонії вступити до блоку НАТО. Уряд Македонії також хотів, аби державу не плутали з регіоном Македонія у Греції. Зміни не стосуються перейменування національності. Люди, які проживають у Республіці Північна Македонія, продовжують називатися македонцями. Офіційна державна мова – македонська.

Чеська Республіка змінила назву на Чехію

Такий скорочений варіант назви країни запровадили ще у 2016 році. Уряд Чеської Республіки намагався прийти до єдиного рішення у скороченні назви країни, яке потім можливо використовувати для перекладів на англійську, французьку, китайську, російську, іспанську мови, спортивних змагань, торгівлі. Нову назву обговорювали майже 20 років. І все одно, більшість чехів не сприйняли таке скорочення. Хоч офіційна назва держави Чеська Республіка, на багатьох виробах та документах вказують скорочено “Чехія”.

Свазіленд змінила назву на Есватіні

Єдина держава, яка зберегла абсолютну монархію на території Африки, – Свазіленд. У 2014, році на святкуванні 50-річчя незалежності країни, король оголосив про перейменування Свазіленду в Есватіні. За словами монарха, країна повернулася до своєї споконвічної назви. Народ не сприйняв позитивно зміну назви країни. Люди вважають, що краще б король займався економікою країни, а не її перейменуванням.

 

Скільки коштує перейменування країни?

Більшість країн зі списку наважились на перейменування через набуття незалежності та самоідентифікацію, але Нідерланди й Чехія зробили це, аби підвищити пізнаванність для туристів. Але в будь-якому разі кожна з причин перейменування обійшлася в копієчку платникам податків. Деякі країни витратили мільйони доларів, аби змінити назву. Разом з перейменуванням країни завжди змінюються прапор, гімн, валюта країни, мапа.

Нещодавно уряд Нідерландів оголосив, що на перейменування країни вони витратили понад 200 тисяч євро. З’явились й новини щодо планів перейменування Нової Зеландії в Аутеруа. З підрахуванням усіх факторів, такий вчинок обійдеться у мільярд доларів.

, , , переглядів: 688

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *