1 котячий рік = 15 людських: як визначити вік домашнього пухнастика

Збір коштів на потреби армії України
10.09.2019

1 котячий рік = 15 людських: як визначити вік домашнього пухнастика

Будучи господарем кішки, за часту, ви знаєте, який у неї вік. Це зазвичай з’ясовується ще в момент придбання свого улюбленця. Але, в процесі вивчення інформації про домашніх вихованців, навіть не знаючи вік кішки, його можна визначити самостійно. У більшості варіантів таке відбувається, коли:

 • в будинок потрапило доросла тварина;
 • ніхто не володіє інформацією про час його народження.

У подібних випадках, як виявилося, вік кішки можливо визначити приблизно, і зробити це просто, необхідно лише дотримуватися простих правил, які орієнтовані на біологічні ознаки.

Сьогодні тривалість життя кота може варіюватися від 11 до 17 років. Домашні улюбленці живуть довше. На тривалість життя вуличного тварини, на жаль, можуть впливати негативні фактори.

Як обчислити, скільки років кішці за ознаками статевого дозрівання

Статеве дозрівання кота вважається найбільш простим відповіддю, як визначити вік кота. Переважно воно починається у віці 7-9 місяців, і, надавши притулок в будинку мурчику, потрібно просто дочекатися такого моменту. Але, в окремих випадках, коти дозрівають раніше на пару місяців, тому, даний метод є відносним.

Про статевому дозріванні кота свідчить специфічний запах сечі при спробах помітити особисту територію. Кішки в цей час стають особливо ласкавими та голосно мявкають. З початком тічки їх постійно оточують коти.

Як визначити вік кота по зубах

Щоб дізнатися скільки років кішці, потрібно оглянути зуби, а саме ступінь стертості різців. Існує чітка схема, згідно з якою можна взяти улюбленця на руки і визначити віковий показник:

 • 1 місяць – у кота ріжуться перші зубки;
 • 5-6 місяців – дитячі зуби змінюються постійними;
 • 1,5-2,5 року – помічаються на стираються різці;
 • 3,5 до 4,5 років – поступово сточуються різці верхньої щелепи;
 • в 5 років – помічається стирання іклів, а в 6 – крайніх різців;
 • в 7-9 років – змінюється поверхню різців, яка піддається тертю, по черзі обох щелеп;
 • у 10-15 років у котів помічається випадання різців.

Як визначити вік кота, дивлячись в очі

Вік кошеня просто визначити по очах:

 • до одного тижня його очі завжди будуть закриті;
 • 2-3 тижні – ледь відкриті, схожі на вузенькі смужки;
 • 6-7 тижнів – райдужка починає змінювати колір.

Очам властиво відкриватися протягом двох тижнів з моменту появи кота на світ. Спочатку вони синьо-блакитні, а через деякий час змінюють колір на різні відтінки жовто-коричневого, зеленого та блакитного.

Як визначити вік кішки по вазі

Вага кішки не дасть правильно визначити її вік і є найменш точним способом. Багато в чому він залежить від статі та породи кота, фізичних даних. Тут можна врахувати тільки дуже приблизні цифри.

Так, у віці 6 місяців відповідно до даної таблиці я важила трохи менше, ніж передбачалося, немов мені менше на цілий місяць. Тому, якщо ви не впевнені в способах, які допомагають визначити вік тварини, вихованця можна віднести до ветлікаря, який допоможе дати відповідь на питання, який вік кота, і надасть рекомендації щодо необхідного догляду.

Як визначити вік кішки стосовно людини

Питання, як визначити котячий вік в співвідношенні з людиною, періодично задають багато людей. Щоб дізнатися котячі роки за людськими мірками, багато хто вважає, що потрібно помножити їх реальний вік на 7. Але, згідно з думкою фелінологів, виявилося, що подібні підрахунки необхідно виробляти інакше. Згідно з їхньою теорією, щорічно різниця і методи підрахунку відрізнятимуться.

Так, 1 рік життя кота дорівнює 15 людським рокам, 2 роки рівні 24 року. Починаючи з 3 років і до 12 щорічно слід додавати по 4 роки. Таким чином, можна визначити, що 12-річна кішка зіставляється з людиною, якій 64 роки. Через 12 років кожен додатковий рік кота дорівнює трьом людини. Йдучи до цієї схемою, середній вік кота настає в 8 років, після якого він поступово починає старіти.

Вивчаючи дану інформацію і піклуючись про свою домашнього улюбленця, не настільки важливо якого віку кішка. Правильний догляд за твариною дозволяє завжди бути в формі, і, як наслідок кішка буде радувати вас відданістю, любов’ю і ласкавим муркотінням незалежно від того, скільки їй років.

, , , , переглядів: 10 309

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *