10 неймовірних фактів про рептилій

Збір коштів на потреби армії України
22.07.2022

10 неймовірних фактів про рептилій

Рептилії вважаються однією з найцікавіших та різнобічних груп тваринного світу. На перший погляд вони викликають негативні емоції, людина часто вважають їх небезпечними. Але все ж таки існує безліч фактів, які залишаються непоміченими і після близького знайомства з даними представниками відкриваються нові цікаві сторони. Це і є доказ того, що рептилії мають дивовижні здібності.

Пізнавальний інтернет-журнал discover.in.ua підготував підбірку цікавих фактів про рептилії, від яких у Вас просто перехопить подих.

  1. Усі види птахів, що існують на Землі, походять саме від рептилій, і з точки зору біології вони є близькими родичами, незважаючи на те, що одні з них теплокровні, а інші холоднокровні.
  2. Деякі з них мають дивовижну здатність до мімікрії. Вчені раніше вважали, що вміння змінювати колір шкіри і зливатися з навколишньою місцевістю – основне завдання цієї функції організму, але потім дійшли висновку, що вона використовується і для спілкування.
  3. Більшість рептилій веде нічний спосіб життя, але не всі, багато активних і вдень. Все одно вони мешкають переважно в теплих країнах, де навіть вдень ​​досить тепло для холоднокровних тварин. А ті, що активні вдень, бачать світ довкола себе в основному в помаранчевих тонах.
  4. Веслувальний крокодил є найбільшою рептилією на Землі, а також найбільшим наземним хижаком — за розміром старі особини нерідко перевершують навіть полярних ведмедів, і важать помітно більше тонни. Хоча це все одно ніщо в порівнянні з деякими динозаврами, що вимерли.
  5. У багатьох із них немає повік, а очі не заплющуються взагалі, навіть під час сну. Але очні яблука у таких видів захищені прозорим віком, завжди закритим, а тому надійно захищає їх від пошкоджень.
  6. Саме рептилії займають перше місце у світі за співвідношенням довжини язика до довжини тіла. Перемогу в цій номінації цьому класу принесли хамелеони, у яких язик може бути довшим, ніж саме тіло разом із хвостом. З його допомогою вони ловлять комах.
  7. Деякі види рептилій регулярно вирощують нові зуби на заміну тим, що сточилися. У алігаторів, наприклад, протягом життя зубів виростає кілька тисяч, тому що їм часто потрібна заміна. При цьому їхня щелепа взагалі не пристосована до жування, і їм доводиться розривати здобич на частини і ковтати цілими шматками.
  8. Температура повітря може вплинути на стать дитинчат, які вилуплюються з яєць рептилій. Така залежність була виявлена ​​та експериментально підтверджена для деяких видів змій, крокодилів та ящірок.
  9. Рептилії мають інстинкт розмноження, але немає материнського інстинкту. Відклавши яйця, вони зазвичай забувають існування потомства і назавжди йдуть.
  10. Рептилії старші за більшість динозаврів. Сучасні черепахи, які практично не змінилися за сотні мільйонів років еволюції, з’явилися на нашій планеті задовго до них.

Більше фактів про тварин і рептилій можна дізнатися на офіційному сайті журналу «Discover». Всього на сайті зібрано матеріали більше ніж на 3000 цікавих тем. Досліджуйте світ разом з «Discover».

переглядів: 288

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *