18 коротких правил сучасного етикету

Збір коштів на потреби армії України
11.08.2017

18 коротких правил сучасного етикету

Ввічливість проявити неважко – це всього лише повагу до себе і до оточуючих. Але є кілька нюансів, про які знають далеко не всі. Лайт зібрав правила, які цілком можуть зробити наше життя приємніше.


1. Ніколи не приходьте в гості без дзвінка.
Якщо вас відвідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігуді. Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди одягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємний, вона вигукне: «Ах, як вдало, я тільки що прийшла!» Якщо неприємний: «Ах, як жаль, я повинна йти».
2. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані – ні в офісі, ні в гостях.
Його потрібно скласти і поставити на спеціальну підставку або повісити.
3. Сумку можна ставити на коліна або на свій стілець.
Маленьку ошатну сумку-клатч можна покласти на стіл, об’ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто пропонуються в ресторанах). Портфель ставлять на підлогу.
4. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, так само як і паперові фірмові пакети з бутиків.
Носити їх потім з собою в якості сумки – жлобство.
5. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку.
І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.
6. Домашній одяг – це штани і светр, зручні, але мають пристойний вигляд.
Халат і піжама призначені, щоб вранці дійти до ванною, а ввечері – з ванною в спальню.
7. З того моменту, як дитина поселяється в окремій кімнаті, привчитеся стукати, заходячи до нього.
Тоді і він буде чинити так само, перш ніж увійти в вашу спальню.
8. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.
9. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому сюди включаються ювелірні гудзики.
Поверх рукавичок не вдягають кільце, але браслет позволітелен. Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси. Діаманти раніше вважалися вечірнім прикрасою заможних дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карата цілком доречні.
10. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо ви вимовляєте фразу «Я вас запрошую», це означає, ви платите.
Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інша формулювання – «А давайте сходимо в ресторан» – передбачає, що кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.
11. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.
12. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку. Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж краще зайняти місце за його спиною. Однак, де б жінка ні сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок «У бізнесі немає жінок і чоловіків».
При посадці в машину жінка спочатку сідає на сидінні, потім ставить в салон ноги, при виході – спочатку ноги ставить на землю, потім тільки виносить тулуб.
13. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті – поганий тон.
Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов’язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому ви можете нічого не їсти. Так само слід чинити з алкоголем. Не варто повідомляти всім, чому вам не можна пити. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубити.
14. Теми-табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров’я, гроші. Недоречне запитання: «Боже, яке плаття! Скільки ви заплатили? »Як реагувати? Мило посміхніться: «Це подарунок!» Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м’яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».
15. До кожної людини, яка досягла 12 років, покладається звертатися на «ви». Огидно чути, коли люди говорять «ти» офіціантам або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «ви», на «ти» – тільки наодинці. Виняток – якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник завзято «тикає» вам? Спочатку перепитаєте: «Вибачте, ви до мене звертаєтеся?» Інакше-нейтральне потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на” ти “».
16. Обговорювати відсутніх, тобто просто пліткувати, неприпустимо. Недозволено говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято. Якщо чоловік поганий – чому ти з ним не розведешся? І точно так само недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні все жлоби …» – в такому випадку ви теж ставитеся до цього розряду людей.
17. У кіно, театрі, концертному залі йти до своїх місць слід тільки особою до сидячих.18. Дев’ять речей слід тримати в таємниці: вік, багатство, щілину в будинку, молитву, склад ліки, любовний зв’язок, подарунок, шана і безчестя.
І наостанок Джек Ніколсон про правила хорошого тону:
«Я дуже трепетно ​​ставлюся до правил хорошого тону. Як передати тарілку. Чи не кричати з однієї кімнати в іншу. Чи не розорювати зачинені двері без стуку. Пропускати вперед даму. Мета всіх цих незліченних простих правил – зробити життя кращим. Ми не можемо жити в стані хронічної війни з батьками – це нерозумно. Я ретельно стежу за своїми манерами. Це не якась там абстракція. Це всім зрозумілу мову взаємоповаги ».

Джерело: https://www.adme.ru/svoboda-kultura/prostye-pravila-etiketa-kotorye-nuzhno-znat-kazhdomu-752210/

, , , переглядів: 922

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *