3D-друк та різновид його технологій

Збір коштів на потреби армії України
04.01.2020

3D-друк та різновид його технологій

Сучасні люди маюсь набагато більше можливостей, аніж ті, що жили 20-30 років тому. Таке відчуття, що нові пристрої та технології створюються щодня, й слідкувати та залишатися на плаву в океані нових знань іноді досить тяжко. Наприклад, однією з таких технологій є 3d друк, хоча й з’явилися перші 3D-принтери у 1986 році, та масовість дізналася про них уже в ХХІ столітті.

3D-принтер – це пристрій, який створює фізичний об’єкт, використовуючи для цього пошаровий друк та цифрову 3D-модель.

Технологій друку існує досить багато, розберемося з основними.

SLA-технологія (лазерна стереолітографія)

Технологія працює таким чином:

  • полімер заливається у спеціальну ванну;
  • в місці, де проходить лазерний промінь, суміш твердіє під дією ультрафіолету;
  • далі платформа, на якій це відбувається, спускається, знову заливається та запікається рідкий полімер;
  • так усі наступні шари.

SLS-технологія (селективне лазерне спікання)

Цей принцип дуже схожий на попередній, але у цьому випадку використовується спеціальний порошок, який плавиться під дією лазера. А для рівномірного розподілу порошку в принтері присутній валик.

FDM-технологія (пошарова укладка полімеру)

Найпростіша та найпопулярніша технологія. У частину, що друкує, подається полімер у вигляді нитки, далі він плавиться й наноситься на задану поверхню. Такий метод вимагає мінімальної постобробки для того, щоб згладити всі нерівності.

MJM-технологія (метод наплавлення)

За допомогою головки вже розплавлений акриловий фотоелемент наноситься на платформу. Далі під дією галогенової лампи відбувається затвердіння суміші. Так як матеріал рідкий, виникає питання, як відбувається друк виступаючих частин. Усе просто: використовується віск, який наноситься разом з полімером. Після процесу друку виріб необхідно поставити у піч для достатнього затвердіння, саме там віск плавиться й зовсім не залишає слідів на моделі.

DLP-технологія (метод наплавлення)

Така технологія схожа на попередню, але відрізняється тим, що на модель впливає звичайне світло з проекту для затвердіння матеріалу. А для того, щоб виріб у процесі створення не засвічувався, весь апарат закривається. Для виступаючих частин у DLP-технології також використовується віск, що прибирається таким самим способом.

переглядів: 851

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *