6 ознак того, що вам потрібно звернутися до стоматолога

Збір коштів на потреби армії України
13.08.2022

6 ознак того, що вам потрібно звернутися до стоматолога

Маленькі діти, вимоглива робота, допомога другу – багато речей можуть призвести до того, що профілактичне лікування відпаде на другий план. Поки нестерпний симптом не нагадає вам, що минуло деякий час після останнього огляду.

Спокусливо відкласти, здавалося б, дрібні стоматологічні проблеми, поки ваш графік не розрядиться. Але попереджувальні знаки, на які радять звернути увагу експерти стоматологічної клініки White Clinic, не слід сприймати легковажно. Це особливо вірно, якщо у вас хронічне захворювання, таке як діабет. Дізнайтеся більше про зв’язок між здоров’ям порожнини рота та загальним здоров’ям. Своєчасно виявивши проблеми, ви заощадите дорогоцінний час і гроші.

у стоматолога

1. Кровотеча після чищення щіткою або ниткою

Кров на вашій зубній щітці або в раковині – це ненормально. Це може означати, що у вас розвивається захворювання ясен, яке також називають пародонтозом (інфекція тканин, які утримують ваші зуби). За відсутності лікування захворювання ясен може призвести до втрати кісткової тканини навколо зубів і, зрештою, до втрати зубів. Інші ознаки включають червоні, набряклі або чутливі ясна та виділення між зубами та яснами.

2. Відступ ясен

Деяка рецесія ясен може бути нормальною частиною процесу старіння: у 88% людей старше 65 років спостерігається рецесія принаймні одного зуба. Але рецесія також може бути ознакою захворювання ясен. Незалежно від причини, відступ ясен може оголити ніжні корені зубів, збільшуючи ризик карієсу, інфекції, болю та втрати зуба. Якщо його виявити рано, лікування може зупинити або навіть повернути процес назад.

3. Сухість у роті

Здоровий рот добре змащується слиною, яка змиває частинки їжі та нейтралізує кислоти, що виробляються зубним нальотом. Якщо у вас відчувається незвична сухість у роті, це може бути ознакою хвороби. Ваш стоматолог може визначити, що спричиняє вашу сухість у роті, і запропонує способи відновлення вологи та захисту ваших зубів.

4. Розхитані або зрушені зуби

Якщо ви помітили невеликі рухи або розширення прогалин, поставтеся до цього серйозно. Це може бути ознакою інфекції або втрати кісткової маси. Також зверніть увагу на зміни в тому, як ваші зуби прилягають один до одного, коли ви кусаєте, або зміни в приляганні часткових протезів.

5. Шишки та виразки

Ураження порожнини рота необхідно лікувати. Грибкова інфекція, яка називається молочницею або кандидозом, може проявлятися у вигляді білих виразок на язиці, внутрішній частині щоки, мигдалинах або небі. 

6. Зубний біль

Гаразд, це очевидно. Але варто повторити, що зубний біль не слід ігнорувати. Біль і чутливість можуть виникати з багатьох причин: карієс, абсцес, зламаний зуб, пошкоджена пломба або скрегіт зубів. Тільки ваш стоматолог може визначити, що стоїть за болем, вилікувати основну проблему та допомогти вам уникнути проблем у майбутньому.

переглядів: 248

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *