6 принципів йоги, які стануть у пригоді в повсякденному житті

Збір коштів на потреби армії України
07.10.2019

6 принципів йоги, які стануть у пригоді в повсякденному житті

Йога – не тільки фізична навичка. Це глибокий розвиток внутрішніх якостей людини, які складаються з психологічної рівноваги, гармонійних відносин між розумом і тілом, спілкування з самим собою. Принципи йоги, які допоможуть подолати різноманітні труднощі та складні життєві ситуації, корисно застосовувати усім у звичайному житті. В чому вони полягають?

1. Потрібно завжди пам’ятати про дихання

Основа практики при зайняттях йогою – дихання. Під час виконання вправ будь-якої складності, треба пам’ятати про рівновагу, яка поєднує процес вдиху і видиху. Спокійне дихання допомагає позбавитися фізичної та внутрішньої напруги, тому дуже важливо правильно дихати при стресових обставинах. Опинившись в ситуації, яка викликає психоемоційну або тілесну перенапругу, роблячи дихання частим або переривчастим, слід на пару хвилин сконцентруватися, вдихаючи та видихаючи повільно і спокійно. Таким чином, хвилювання вгамується, збуджена свідомість заспокоїться і дихання стане рівномірним.

Відома російська актриса театру і кіно Аліса Хазанова стверджує, що йога, це розкріпачення тіла, яке приводить до ладу думки. Вона допомагає їй врятуватися від нескінченної метушні, розслабитися і відновити душевну рівновагу.

2. Відчувати момент

Навичка йоги – вміння концентруватися на тому, що відбувається в тілі та розумі в певний момент. Такими принципом слід керуватися при радісних і сумних періодах життя, під час роботи, при спілкуванні з друзями. В голові можуть постійно виникати думки або бажання, які будуть захоплювати так, що їм схочеться віддатися водночас. Але кожну мить потрібно навчитися відстежити, м’яко повертаючи свідомість назад, в те, що здійснюється тут і зараз. Вчитися не боятися відчути важкі ситуації, чіпляючись за задоволення. Будь-який момент цінний тим, що в нього можна повністю зануритися, усвідомлюючи всю його важливість. Але ми зазвичай забуваємо про це, коли подумки спрямовуємось в минуле або майбутнє, чи витрачаємо час на спілкування в соціальних мережах.

3. Розслабитися

Навіть при виконанні найскладніших асан, йога спонукає людину навчитися розслаблятися. Таким чином вона подолає напругу, відчує спокій і розкріпачення тіла. Подібний стан свободи можна застосовувати в усіх аспектах повсякденного життя. Коли людина скута психологічно, або перебуває в сильному хвилюванні, їй важко заспокоїтися, зосередитися і знайти правильне рішення. Залучення йоги в подібних обставинах не потрібно плутати з безвідповідальністю. Навичка розслабитися в випадку необхідності, це вміння відрізняти ті моменти, коли потрібно вплинути на ситуацію, або надати можливість їй самій вирішитися, діючи з нею в повному контакті.

Як запевняє Селіна Лін, успішний гравець в покер, яка надихає всіх своєю невпинною енергією, що йога дуже багато значить для неї психологічно. Вона стверджує, що в нашому шаленому світі, де не змовкають соціальні мережі й телефони, зовсім не вистачає спокою. Саме тоді їй на допомогу приходить йога.

4. Зберігати безперервність дій

Розвиток відбувається при постійній практиці. Щоб досягти досконалості, не слід покладатися на удачу, необхідно щодня працювати над собою. Тільки завдяки безперервним тренуванням тіло зможе придбати міць і гнучкість. Йога виховує дисципліну і силу волі, допомагає досягати поставленої мети в усіх сферах життя. Але не слід втрачати терпіння, зупинятися на півдорозі та опускати руки. Хочете схуднути? Дотримуйтесь збалансованого харчування і продовжуйте тренуватися. Бажаєте вивчити іноземну мову? Приділяйте заняттям, хоча кілька хвилин в день. Виробляючи посидючість, контроль над собою і своїми думками, ви обов’язково досягнете бажаного результату.

5. Прислуховуватися до себе і свого тіла

Йога вчить нас за допомогою різних асан, контактувати й прислухатися до свого тіла. Розвиток навичок відбувається в тому випадку, коли відчувається реальний страх і межа можливостей, і людина просто не в змозі рухатися уперед. Якщо не можете зважитися на здійснення будь-якого вчинку, або прийняти правильне рішення, просто поставте пряме запитання самому собі та посидьте в тиші, спокійно дихаючи й прислухаючись. І тіло, найближчий, чесний і довірений радник, дасть правильну відповідь. Адже воно спілкується з людиною не тільки під час занять йогою, але і в повсякденному житті.

Відома українська співачка та учасниця гумористичного проекту “Жіночий квартал” – Віра Кекелія стверджує, що для неї йога, це спокій, стабільність і звернення до себе. Вона їй дозволяє опрацьовувати моменти, пов’язані не тільки з тілом, а з усвідомленням себе самої.

6. Відмовитись від очікування

Йога навчає не прагнути до отримання результатів. Практика не для того потрібна, щоб без зусиль закинути ногу за голову, а щоб знаходити задоволення в самому процесі, не чекаючи нічого на заміну. Це стосується не тільки до фізичних навичок, а до різних аспектів нашого життя. Навчіться застосувати подібний принцип у відносинах з близькими, рідними або друзями. Спробуйте спілкуватися і зробити для них щось приємне просто так, не чекаючи відповідної реакції. Таким чином, ви позбавитесь від можливих розчарувань і страху зробити щось невірно.

Якщо у вас нема часу, щоб повноцінно займатися йогою, зачитайте наш лайфхак, яким чином звичайні ранішні потягусі можна перетворити на зайняття йогою.

переглядів: 680

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *