600 тисяч доларів: мем з котом продали з аукціону

Збір коштів на потреби армії України
13.03.2021

Гіфку-мем Nyan Cat продали на аукціоні криптографічного мистецтва Foundation. Торги розпочались з трьох Ethereum, а остаточна ставка сягнула 300 ETH — наразі це приблизно $590 000.

Як зазначив автор анімації Кріс Торрес, перед аукціоном він дещо змінив мем — це гіфка є унікальною, вона є лише в одному екземплярі. Автор прибрав одну зірочку, яка за його словами «його постійно турбувала». Крім того, це зображення має кращу якість, якого раніше не було, розповідає НаЧасі.

Мем Nyan Cat — це приклад віртуального мистецтва, яке виставляють на торги на різних віртуальних платформах. Зазвичай такі роботи продають з ліцензією, що дозволяє виставляти їх в соцмережах, маркетплейсах або віртуальних музеях. Однак інтелектуальні права залишаються в авторів зображення.

Вважати себе одним із колекціонерів, які володіють подібними творами — це престижно та привабливо. Крім цього, таким чином можна безпосередньо підтримати автора.

Кріс Торрес створив гіфку Nyan Cat у 2011 році. Це кошенятко з печива, що подорожує у космосі та залишає після себе райдужний слід. У відео на YouTube до анімації ще додали японську пісню зі словами Nya nya nya, що означає нявкання на японський манір.

Nyan Cat став особливо популярним в інтернеті — цей мем використовували у відеоіграх, мультфільмах та інших речах. Оригінальне відео наразі має 185 мільйонів переглядів.

, , , переглядів: 667

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *