Безсоння провокує страшний вірус

25.08.2018

Американські фахівці прийшли до висновку, що через недосипання виникає, так званий, вірус самотності. Безсоння культивує в людині почуття самотності та соціальної ізоляції, проте головна небезпека в тому, що цими почуттями носій може заражати оточуючих.

Раніше експерти вже писали про те, що самотність підвищує ризик розвитку старечого недоумства, серцево-судинних захворювань, а також підштовхує до зловживання спиртним. Однак тоді вчені не могли напевно сказати, чи є порушення сну факторами виникнення соціальної ізоляції.

На це питання вирішили відповісти співробітники Університету Берклі в штаті Каліфорнія. В експерименті взяли участь 18 осіб без проблем зі здоров’ям. Всі вони були у  віці від 18 до 24 років. Спочатку всі добровольці спокійно спали, а керівники дослідження заміряли їх мозкову активність. Після частину людей забирали в лабораторію і позбавляли їх сну. На ранок їм задавали питання про їх самопочуття, настрій, рівень тривожності. Далі слідували два тести.

Пов’язане зображення

У першому тесті в учасників визначали рівень соціальної взаємодії, а в другому добровольці знімалися в двадцятихвилинному ролику і говорили на теми, не пов’язані з експериментом. У першому разі невиспані випробовувані перебували в кімнаті з людьми, яким пощастило отримати добову норму сну. Тоді керівник експерименту починав наближатися до людини і коли випробовувані відчували себе некомфортно, вони зупиняли експериментатора.

Другий тест проходив віртуально: випробуваний сидів в іншій кімнаті, але візаві міг бачити. Він подавав сигнал, коли експериментатор наближався на критичну відстань.

Результат пошуку зображень за запитом "безсоння"

Потім досвід повторили з неживими предметами: лампою або стільцем. Виявилося, що учасники, які висипалися, охоче підпускали до себе людей на відстань в 35-38 сантиметрів, а ті, що провели безсонну ніч зупиняли візаві вже на відстані в 45 сантиметрів. Потім вчені запропонували подивитися 20-хвилинні ролики стороннім людям, не розповідаючи, хто спав, а хто ні – як результат, почуття самотності і дискомфорту передалося. Експерти підсумували, що чим менше людина спить, тим менше хоче спілкування і для інших здається похмурою і відразливою.

, , переглядів: 904

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *