Безсульфатні шампуні: що це, особливості

23.11.2022

Для повноцінного догляду за волоссям усі користуються шампунями. Це один з основних засобів, за допомогою якого вдається підтримувати локони в чистоті, надавати їм доглянутого вигляду. Проте така косметика не завжди корисна. Виробники додають до її складу багато різноманітних інгредієнтів, і деякі з них не є абсолютно безпечними. Останнім часом на фоні підвищення цікавості до всього натурального стають популярними засоби без шкідливих речовин.

Безсульфатний шампунь радять використовувати тим, хто має дуже ослаблене, тьмяне волосся. За властивостями такий засіб нагадує звичайний. Він так само добре очищує й забезпечує повноцінний догляд, проте за допомогою лише натуральних інгредієнтів. Головними серед них є екстракти, олії, комплекси вітамінів. Проте, перш ніж придбати такий шампунь, потрібно розібратися в його особливостях.

Які основні характеристики

Для утворення густої піни до шампунів, гелів для душу, мила додають ПАР, або поверхово-активні речовини. За своїми властивостями сульфати відрізняються один від одного. Серед них є відносно та повністю безпечні, а також дуже шкідливі. Буває, що в результаті їхнього використання навіть виникають алергічні реакції. З їхньою допомогою (завдяки утворенню піни) зі шкіри голови повноцінно видаляються будь-які забруднення.

Сульфати можуть давати й негативний ефект, порушуючи гідроліпідний баланс як шкіри голови, так і самого волосся. Це призводить до сухості й подразнень. Саме тому, коли діагностують проблеми з тьмяністю, ослабленням локонів, радять використовувати безсульфатний шампунь. Він є безпечним, тому що не викликає алергічних реакцій та не призводить до підвищеної сухості.

Щоб відрізнити такий засіб від звичайного, потрібно читати інформацію, вказану на етикетці. Серед сульфатів, які додають у засоби для миття голови, здебільшого зустрічаються Ammonium laureth sulfate або Sodium Lauryl Sulfate. Це токсичні хімічні сполуки. Склади, де вони присутні, під час контакту з водою утворюють багато густої піни. Безсульфатні вироби, навпаки, не піняться так активно, але це не означає, що вони погано очищають.

Які головні переваги

Їх декілька. Потрібно з’ясувати всі плюси, перш ніж придбати такий засіб для догляду за волоссям. Отже, серед позитивних моментів застосування безсульфатного шампуню варто виділити наступні:

  • натуральність. Використовуються лише природні інгредієнти. Вони не пошкоджують захисну плівку волосся й ніяк не впливають на гідроліпідний баланс;

  • безпечне застосування для фарбованих локонів. Колір не вимивається, з ним можна експериментувати як завгодно;

  • оздоровчий ефект завдяки наявності в складі живильних олій, екстрактів. Для отримання найкращого результату доведеться трохи почекати, бо дія корисних речовин не надто швидка;

  • захист від пересушеності, запобігання електризації й пухнастості. Продукт створює на поверхні волосся невидиму плівку, яка сприяє утриманню вологи всередині.

Безсульфатні засоби можна комбінувати зі звичайними.

переглядів: 282

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *