Чому багаті китайці шукають дружин в Україні

Збір коштів на потреби армії України
22.03.2019

Чому багаті китайці шукають дружин в Україні

У закордонних ЗМІ циркулює стереотип про красу українських жінок. Нібито, українки завжди ставлять на перше місце сім’ю і дітей, на відміну від європейок, які займаються саморозвитком і кар’єрою. Схоже, чутки про «гарних жінок» з України дійшли і до Китаю. Виявляється, багаті китайці перетинають півсвіту, щоб знайти дружину.

Українок традиційно відносять до одних з найкрасивіших жінок у світі. У 2014 році міжнародний туристичний журнал Travelers Digest навіть визнав Київ містом, де проживають найгарніші дівчата. На додаток до цього, в Україні вже два десятиліття процвітає так званий “шлюбний бізнес”. Агентства за гроші організовують зустрічі і романтичні тури в нашу країну для чоловіків з Європи та США. Мета у всіх одна – створити сім’ю. За словами Людмили Слюсар, провідного спеціаліста з Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, в 2002 році українки уклали близько 10 тис. шлюбів з іноземцями, а в 2017 році таких шлюбів було 14 тисяч. Слідом за європейськими кавалерами в Україну стали приїжджати потенційні женихи з Азії. В українських шлюбних агентствах відзначають, що китайці все частіше цікавляться українками.

Справа в тому, що в Китаї майже півстоліття діяла жорстка демографічна політика «Одна сім’я – одна дитина». А оскільки літніх батьків у старості зазвичай утримує син, то багато пар свідомо йшли на аборт, коли дізнавалися, що народиться дівчинка. Це призвело до «статевого перекосу» в країні. У 2014 році молодих чоловіків у Китаї було на 25 млн більше, ніж дівчат. За оцінками аналітиків, до 2020 року цей розрив становитиме 30 млн осіб. Зростання добробуту населення і дефіцит китаянок змушує чоловіків шукати дружин в інших країнах.

За словами викладача Гонконзького баптистського університету Сенді Ту, дружина із західної країни сьогодні є ознакою статусу і високого становища. Бідні чоловіки з сільської місцевості їдуть за нареченими в сусідній В’єтнам. А ті, хто може собі дозволити, – їдуть на Захід. Сенді Ту зазначає, що для китайців сьогодні престижно взяти в дружини високу блондинку. Щоб знайти другу половинку, багато китайців вступають у платні приватні клуби знайомств, займаються пошуком дівчат для спілкування. Один з таких клубів працює в Харкові. Річне членство в такій організації може коштувати близько 145 тис. доларів.

Полтавчанка Анна Іванова, яка проживає зараз у Китаї, відзначає, що користується підвищеною увагою у китайських чоловіків. У громадських місцях до неї часто підходять, просять сфотографуватися, роблять компліменти. За словами журналістки китайської служби ВВС Яшан Джоу, українок дійсно вважають дуже привабливими, але існують стереотипи про те, що багато дівчат з України займаються проституцією. Самі українки, за словами представників шлюбних агентств, з побоюванням ставляться до чоловіків з Азії через відмінності у традиціях і менталітеті. Але, незважаючи на це, кількість укладених шлюбів з китайськими чоловіками зростає. Наприклад, у 2017 році заміж за китайців вийшли 90 українок.

, , переглядів: 1 330

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *