Чому важливо стерилізувати домашнього улюбленця

Збір коштів на потреби армії України
24.11.2020

Чому важливо стерилізувати домашнього улюбленця

Стерилізація домашніх улюбленців = зменшення кількості безпритульних тварин на вулиці. Адже безхатьки – це або колишні власницькі тварини, або їхнє потомство. Хто з вас може з упевненістю сказати, що «хороші руки», в які ви втулили малюка вашої кішки/собаки, дійсно хороші?

Проблема в тому, що навіть освічені люди повною мірою не розуміють важливість стерилізації та не усвідомлюють, до яких наслідків для здоров’я тварини це може призвести – пише zhitomir.info. Якщо їх стерилізували/кастрували вчасно, вони про це й не думають. А якщо ні, то думають постійно.

Стерилізація кішки коштує 450 гривень, собаки – в середньому 600 гривень. Раз на 10-12 років (стільки десь живе тварина) можна вже собі дозволити. Операція триває від 20 хвилин до 45 хвилин.

Стерилізовані тварини майже ніколи не мітять території, рідше беруть учать у бійках, більш слухняні. У них зменшується дратливість і напади агресії як до людей, так і до інших тварин, що сприяє безпечному та гармонійному співіснуванню.

У серпні 2019 року під контролем міжнародної онлайн платформи ідентифікації тварин Animal-id.info Житомирі провели другий офіційний підрахунок безпритульних собак. За його результатами, в порівнянні з 2017 роком завдяки програмі КП “Центр захисту тварин” ЖМР, їхня чисельність скоротилась орієнтовно на 20%.

У той же час відсоток потенційно власницьких не стерилізованих собак, які знаходяться на самовільному вигулі, та сприяють росту популяції вуличних тварин, зріс з 4,3 до 6,0%. Саме тому варто робити акцент на усуненні причини появи тварин на вулиці — безконтрольному розведенню власницьких. У більш широкому контексті йдеться про ухвалення на всеукраїнському рівні законопроєкту щодо обов’язкової реєстрації домашніх тварин та контролю за їх розведенням.

 

, , , переглядів: 905

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *