Чому вночі вас тягне до холодильника?

Збір коштів на потреби армії України
18.04.2020

Чому вночі вас тягне до холодильника?

Після безуспішних спроб заснути багато хто шукає порятунок в холодильнику. Причому, чим пізніше, тим більше апетиту. Причин цьому може бути наскільки. Пояснення з цього приводу дав сомнолог, доктор медичних наук, професор Роман Бузунов.

“По-перше, порушення структури сну або недосип підвищують продукцію греліну — гормону, який збільшує апетит. По-друге, в організмі вночі під час глибоких стадій сну виробляється так званий соматотропний гормон. Він виконує анаболічну функцію, тобто перетворює енергію в м’язову масу.

У дітей гормон відповідає за зростання, а у дорослих — за мобілізацію жиру з депо. Якщо у людини порушується сон і зникають його глибокі стадії, то жир відкладається в запаси і звідти погано забирається. З одного боку, апетит зберігається, а з іншого — порушуються обмінні процеси”, — розповів Бузунов.

У свою чергу, вчені з Чиказького університету з’ясували, що недосип призводить до підвищення рівня 2-арахідоноїлгліцеролу (2-AG) – сполуки, що відповідає за підтримку почуття задоволення в нервовій системі. Тому регулярний недосип призводить до неконтрольованого бажання з’їсти те, що доставляє максимальну кількість задоволення, як правило, це солодощі, солоні снеки, фаст фуд або смажене.

, , , переглядів: 796

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *