Чи є у вас всі дані, необхідні для того, щоб стати хорошим проджект менеджером?

Збір коштів на потреби армії України
24.01.2022

Чи є у вас всі дані, необхідні для того, щоб стати хорошим проджект менеджером?

Поширена думка, яку дотримуються багато фахівців-початківців у галузі IT, виражається такими словами: “Я із задоволенням працював би проджект менеджером, але мої особистісні дані для цього не підходять”.

Те уявлення, яке має більшість людей про проджект менеджера, полягає в тому, що потрібно:

– бути впевненим у собі та товариським;

– почуватися комфортно при роботі з людьми з усіх зон та рівнів організації;

– мати широке уявлення про бізнес.

Але насправді існує набагато більше вимог до працівника на цій посаді. І є багато шляхів успішного виконання цієї ролі.

Є багато молодих людей, які потенційно могли б стати проджект менеджерами, після навчання на найкращих курсах project management, але турбуються, що не мають особистісних рис, які необхідні для успіху в цій роботі.

Чи кожен сумлінний співробітник може бути проджект менеджером?

Розглянемо один із варіантів особистості керівника, який часто зустрічається у реальному житті. Він має як позитивні, так і негативні якості.

Він почувається комфортно при роботі з усіма типами співробітників, здатний швидко приймати рішення, якщо потрібно. Також йому успішно вдається будувати команди та керувати ними. Все це – позитивні риси.

В той же час, йому не вистачає уваги до дрібних деталей і стає нудно, якщо доводиться багато часу проводити, аналізуючи такі деталі. Також він часто буває неорганізованим та кидається завершувати виконання завдань в останню хвилину. Це погані риси для менеджера!

Запитайте будь-якого співробітника, який закінчив it project management курси, і він скаже, що має більшість навичок, необхідних хорошому керівнику. Але він також вкаже області, де не сильний. У той же час він успішний у своїй роботі, отже, поширений стереотип помилковий.

Усвідомте свої сильні та слабкі сторони

Ми любимо визначати роль того чи іншого працівника як очевидність. Ми говоримо, що для того, щоб бути успішним у чомусь, потрібно мати набір обов’язкових навичок, здібностей, досвіду та рис особистості.

Але коли йдеться про проджект менеджменті, то не можна вказати конкретний шлях досягнення успіху, і не можна описати образ співробітника, який був би вільний від усіх недоліків.

Але є кілька рис, які є спільними для будь-якого уявлення про такого менеджера. Це дисципліна, яка особливо важлива для людей, які працюють на адміністративних та технічних посадах, пов’язаних із програмним забезпеченням. У свою чергу, роль керівника проекту, задіяного в бізнесі, вимагає розуміння шляхів, що ведуть до успіху. І потрібна здатність реагувати на зміни протягом усього часу роботи.

Освоєння та застосування нових технологій та бізнес-стратегій стали головним завданням більшості організацій. Ми можемо бачити, як належне скасування великого набору навичок у дисципліні проджект менеджменту може допомогти. Кожен проджект менеджер, який до цього був байдужий до стилю, методології, досвіду та інших факторів, повинен визнати ці навички та набути їх.

переглядів: 366

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *