Діти та контактні лінзи: поради батькам

Збір коштів на потреби армії України
12.08.2022

Діти та контактні лінзи: поради батькам

​Діти можуть безпечно та успішно носити контактні лінзи, якщо за ними правильно доглядати. Це часто означає підтримку батьків або іншого дорослого, щоб допомогти заохотити здорову поведінку в носінні та догляді та зменшити ризик очних інфекцій та інших ускладнень.

контактні лінзи для зору

Діти можуть успішно носити лінзи

Відомо, що контактні лінзи для зору покращують не тільки зір. Носіння лінз може покращити уявлення дітей про свій зовнішній вигляд порівняно з носінням окулярів і підвищити їхню впевненість як у соціальних взаємодіях, так і в їхній здатності брати участь у спортивних заходах.

Контактні лінзи не без ризику

Незалежно від віку користувача, контактні лінзи є медичним виробом і не є безпечним. Контактні лінзи пов’язують із серйозними очними інфекціями та іншими типами ускладнень. Контактні лінзи є безпечною та ефективною формою корекції зору для дітей, підлітків та дорослих, якщо їх носити та доглядати належним чином.

Батьки відіграють важливу роль

Батьки відіграють активну роль у повсякденній безпеці та здоров’ї своїх дітей, що включає здоров’я зору та очей, особливо коли мова йде про використання контактних лінз. Окрім батьківського нагляду, слід враховувати рівень зрілості дитини, мотивацію до носіння контактних лінз та особисту гігієну. І батькам, і дітям важливо розуміти, що вони поділяють відповідальність за успішне носіння контактних лінз і догляд за ними.

Поради щодо використання

Насолоджуйтеся комфортом і перевагами контактних лінз, одночасно знижуючи ймовірність ускладнень. Якщо лінзи не одягаються, не чистяться та не зберігаються відповідно до вказівок лікаря-офтальмолога, підвищується ризик розвитку серйозних інфекцій. Ваші звички, запаси та офтальмолог – усе це важливо для підтримки здоров’я ваших очей. Дотримуйтесь наступних порад.

Звички

  • Вимийте руки водою з милом. Добре висушіть їх чистою тканиною, перш ніж щоразу торкатися контактних лінз.
  • Не спите в контактних лінзах, якщо це не призначено вашим окулістом.
  • Тримайте воду подалі від контактних лінз. Уникайте душу в контактних лінзах і знімайте їх перед використанням гарячої ванни або плаванням.

Догляд

  • Протріть і промийте контактні лінзи розчином для дезінфекції контактних лінз – ніколи не водою або слиною – щоб очистити їх кожного разу, коли ви їх знімаєте.
  • Ніколи не зберігайте контактні лінзи у воді.
  • Замінюйте контактні лінзи так часто, як рекомендує ваш офтальмолог.

Футляр для контактних лінз

  • Протріть і промийте футляр для контактних лінз розчином для контактних лінз (ніколи не водою), а потім випорожніть і висушіть чистою серветкою. 
  • Замінюйте футляр для контактних лінз принаймні раз на три місяці.

Розчин для контактних лінз

  • Використовуйте лише свіжий розчин для дезінфекції контактних лінз.

Відвідуйте офтальмолога щороку або так часто, як він або вона рекомендує.

Запитайте свого лікаря, якщо у вас виникли запитання щодо догляду за контактними лінзами та футляром або якщо у вас виникли труднощі.

переглядів: 291

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *