Дивні звички домашніх котиків

Збір коштів на потреби армії України
08.03.2020

Дивні звички домашніх котиків

Стрибають, як навіжені, мурчать, хапають здобич, лазять по деревах і у різні закутки, крадуться… Така дещо дивна котяча поведінка – і кумедна, і незрозуміла – багатьох змушує запитувати: “Чому коти так роблять?”.

Деякі звички кішок абсолютно не піддаються поясненню, і через це іноді здається, що ці хитруни хочуть нашкодити або з ними відбувається щось невідоме. Але у більшості їхніх вчинків, виявляється, є причини. Чому кішки витягують їжу з миски на підлогу, п’ють воду з-під крана і приносять нам свою здобич — усе це та не тільки ви дізнаєтеся у нашій статті.

Викидають їжу з миски

Це відбувається через те, що вібриси (вуса) кішок торкаються краю миски. А оскільки в них знаходиться велика кількість нервових закінчень, кішкам це не подобається. Також причиною може бути не зручна форма й розмір миски та те, що близько до їжі розташована миска з водою, а коти старанно уникають того, щоб в воду потрапило щось стороннє.

“Полювати” на іграшки та дрібні речі

Як хижаки, коти завжди використовують нагоду, щоб полювати. Оскільки їхня здобич переважно дрібна, у дикій природі їм потрібно було часто харчуватись, використовуючи стратегію “переслідуй, нападай, вбивай, їж”, аби бути ситими. Ось чому коти полюбляють переслідувати іграшки і накидатись на них, а ще їсти невеликими порціями вдень і вночі.

Точать кігті

Якщо вам раптом здалося, що кішки просто так псують меблі і килими своїми кігтями, то ви дуже помиляєтеся. Адже поточити кігті – це дуже важлива процедура для котячих. Вони роблять це для того, щоб роговий шар кігтя постійно оновлювався.

На передніх лапах кішці зробити це дуже просто, ну а на задніх не дуже, тому не дивуйтеся, якщо побачите, що ваш вихованець їх гризе.

Коти ховаються, коли погано почуваються

Кішки в принципі можуть стати непомітними, на відміну від тих же собак. Але дійсно тихими вони стають, коли хворіють, тому що в цьому стані вони не можуть себе захистити. Тут працює інстинкт самозбереження, завдяки якому кішка знаходить саме затишне місце і ховається від можливих хижаків або важких тапочок господарів.

Через це господарі розуміють, що з вихованцем щось не так, далеко не відразу. До слова, після відвідин ветеринара краще залишити кішку в спокої і дати їй забитися в темний куток, бо так вона швидше заспокоїться і не буде відчувати стрес.

П’ють воду з-під крану

Проточна вода для кішок привабливіша, тому що вони інстинктивно уникають стоячої води, адже вона може бути не такою чистою і свіжою, як та, що ллється з-під крана.

Також може бути, що кішці просто не подобається пити з чашки, тому що вона дуже маленька, або має якісь сторонні запахи, чи розташована занадто близько до їжі (особливо це стосується пластикових мисок, так як вони швидко вбирають сторонні запахи).

Приносять господарям свою здобич

Цей інстинкт у тварин розвинений для того, щоб вони могли навчити своїх дитинчат ловити здобич. Якщо дитинчат у тварини немає, а інстинкт дає про себе знати, воно переносить цю дію на свого господаря, намагаючись «навчити» його.

, , , переглядів: 956

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *