Ефективність сонячних батарей

Збір коштів на потреби армії України
02.09.2019

Ефективність сонячних батарей

Ефективність сонячних батарей означає, яка частина сонячної енергії буде перетворена в електроенергію за допомогою фотоелектричної технології.

Photovoltaic

Висока ефективність використання сонячної енергії дозволяє конкуруючим сонячним компаніям пропонувати своїм клієнтам більш низькі витрати на електроенергію. У 2015 році Ілон Маск оголосив про випуск нової панелі, яка могла б виробляти електроенергію за низькою ціною 0,55 доларів за ват. Ці сонячні батареї, мабуть, можуть досягати ККД 22,5%, що тоді лише на трохи перевершувало продукцію нинішнього лідера SunPower – всього на один відсоток. Зараз ефективність панелей SunPower піднялася до 22,8%, що як бачите теж не на багато вище.

Цікаво, що існує кілька типів сонячних елементів, які досягають надзвичайно високого ККД, але сьогодні ці технології не доступні або ще не впроваджені.

Ефективність сонячних елементів

Незалежно від типу використовуваного напівпровідникового матеріалу, загальні заходи, що застосовуються для підвищення ККД сонячної батареї, включають в себе забезпечення того, щоб панелі були перпендикулярно звернені до Сонця. Це оптимізує поглинання світла, максимізуючи так званий коефіцієнт заповнення (інженерний термін, що відноситься до співвідношення кількості енергії, яке може бути отримано щодо напруги і струму). Також іноді використовуються спеціальні трекери, які дозволяють відстежувати положення Сонця і направляти панелі прямо особою до світила.

Ефективність має велике значення й с точки зору використання альтернативної енергії з метою отримання доходу – так звані сонячні батареї зелений тариф, що означає оплату за вироблену електрику.

За словами фізика Стівена Чу, директора Національної лабораторії ім. Лоуренса Берклі, Земля отримує близько 4,3 х 10^ 20 Дж сонячної енергії в годину – цього достатньо, щоб забезпечити всі потреби в енергії на нашій планеті протягом року.

У минулому панелі в основному застосовувалися для зниження витрат на управління електрикою в будинку або на підприємстві, коли не вистачало інших джерел (вугілля і викопне паливо).

Сьогодні, коли люди все сильніше дбають про екологічну чистоту , економія енергії Сонця набуває все більшої популярності в усіх видах промислового, приватного і комерційного секторів. До них відносяться дослідження і розробка нових технологій, створення вражаючих гаджетів, будівництво аеропортів на сонячних батареях по всьому світу і багато іншого.

Отже варто спостерігати за світом: сонячні технології вже тут, вони залишаться, будуть живити нашу планету і, можливо, наші космічні кораблі теж.

переглядів: 298

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *