Прибирання навіть у невеликій квартирі займає немало часу і сил. Звичайні класичні моделі пилососів неспроможні забезпечити якісний результат. Таке обладнання лише збирає пил, а миття підлоги доводиться проводити вручну. На щастя, є миючі моделі, головна задача яких — повноцінне вологе прибирання.
Особливості обладнання
Сучасний миючий пилосос має ряд переваг перед звичайними моделями:
- можливість сухого і вологого прибирання будь-яких поверхонь (килим з довгим або коротким ворсом, паркет, ламінат);
- видалення пролитих рідин (кава, чай, сік, вода);
- збір великого сміття;
- можливість миття вікон та дзеркал;
- очищення повітря;
- прочистка сантехніки.
Але є і деякі недоліки. Вони стосуються великої ваги, габаритів, високої ціни. Але, враховуючи якість прибирання, ці недоліки не відіграють особливої ролі.
Ключові моменти вибору
Вибір миючої моделі залежить від кількох факторів. В першу чергу це об’єм резервуара. Для приміщення в 60 кв.м потрібно приблизно 4-4,5 літри. Існуючі пилососи мають об’єм в межах 2-10 літрів. Спеціальні індикатори підкажуть, чи потрібно доливати воду.
Якість роботи напряму залежить від насадок, які використовуються. В базовий комплект входять: універсальна щітка, турбощітка, міні-щітка, насадка для щілин, насадка для килима та м’яких меблів. Достатньо уваги треба приділити безпеці: кабель повинен автоматично втягуватися при наближенні до розетки.