Історична подія для України: Верховна рада прийняла закон про державну мову

Збір коштів на потреби армії України
25.04.2019

Історична подія для України: Верховна рада прийняла закон про державну мову

Верховна рада України прийняла мовний законопроект 5670-д – інструмент захисту державної мови. Ця історична подія не була б можливою без консолідації розробників, депутатів, громадських активістів, що усвідомлюють значення мови та не один рік лобіювали саме цей найґрунтовніший закон. Сьогодні, у день голосування за законопроект, біля Верховної Ради України вкотре зібрались активісти, вимагаючи від депутатів ухвалити 5670-д, аби посилити позиції української мови. Про це повідомляє #ВимкниРосійське.

“Мова – це особливо вагомий вид гуманітарної зброї у гібридній російсько-українській війні. Саме тому забезпечити найоптимальніші умови для розвитку української мови – це поставити запобіжники від поширення “русского міра”. Як бачимо, ухвалити мовний законопроект виявилось не так просто: агенти РФ всіляко намагаються зірвати процес. Але Україна скористалась історичним шансом: мова – на часі”, – переконаний Дмитро Жмайло, співкоординатор #ВимкниРосійське.

Законопроект 5670-д містить 60 статей, вносить зміни до понад 50 законодавчих актів та охоплює понад 30 різних сфер суспільного життя. Він регулює застосування саме державної мови, а не мов узагалі. Такий підхід відповідає європейській практиці, дозволяє уникнути непотрібного змішування та протиставлення в одному законі державної мови та інших мов із геть іншим статусом та функціями. Важливо, що законопроект передбачає чіткі механізми контролю за його виконанням.

, переглядів: 733

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *