Книги, що розвивають критичне мислення

Збір коштів на потреби армії України
23.07.2022

Книги, що розвивають критичне мислення

📕Том Чатфілд: Критичне мислення. Аналізуй, сумнівайся, формуй свою думку

📌Критичне мислення – одна з ключових компетенцій людини майбутнього. Вміння піддавати сумніву та аналізу будь-яку інформацію це відмінний спосіб захистити себе від обману та маніпуляцій. Том Чатфілд закликає аналізувати все і скрізь: на роботі, у навчанні та повсякденному житті, і дає практичні рекомендації, як це зробити. Автор перераховує ознаки, якими можна розпізнати неправду і відрізнити справжні аргументи від хибних. Знайомить із дедукцією, індукцією та абдукцією, допомагає розробляти поведінкові та розумові стратегії, розповідає про величезні можливості мови та риторики.

Книга написана з почуттям гумору, в ній багато яскравих прикладів та описів різноманітних феноменів, парадоксів та пасток. Вона буде корисна всім, хто не хоче бути обдуреним псевдологікою, статистикою або гарними словами, що переконливо звучать.

📗Даніель Канеман, Касс Р. Санстейн, Олів’є Сібоні: Шум. Недосконалість людських суджень

📌Два однаково шановані лікарі можуть поставити пацієнтові різні діагнози.
Два однаково чесні судді – винести абсолютно різні вердикти по одній справі.
Два однаково досвідчені фахівці з підбору персоналу – вибрати на ту саму посаду різних претендентів.
Чому це відбувається? Від чого залежить? Чи можуть такі важливі рішення впливати час доби чи день тижня?⤵️

Даніель Канеман разом з Олів’є Сибоні та Касом Р. Санстейном розкриють секрети шуму – сторонніх впливів на наші судження – у багатьох сферах: від медицини до криміналістики, від економічного прогнозування до юриспруденції, і, що ще важливіше, навчать, як його зменшити, а отже , почати знаходити найкращі рішення.

📘Даніель Канеман: Думай повільно… вирішуй швидко

📌Наші дії та вчинки визначені нашими думками. Але чи завжди ми контролюємо наше мислення? Нобелівський лауреат Даніель Канеман пояснює, чому ми часом робимо нераціональні вчинки і як ми приймаємо невірні рішення. Ми маємо дві системи мислення. ⤵️

“Повільне” мислення включається, коли ми вирішуємо завдання або вибираємо товар у магазині. Зазвичай нам здається, що ми впевнено контролюємо ці процеси, але не забуватимемо, що за нашою свідомістю у фоновому режимі постійно працює “швидке” мислення – автоматичне, миттєве і неусвідомлене…

📙Джонатан Сміт: Псевдонаука та паранормальні явища. Критичний погляд

📌Упевнено оперуючи даними психології, фізики, логічного аналізу, історії, Джонатан Сміт веде читача таємничими територіями непізнаного, не даючи загубитися серед складних наукових понять і допомагаючи розрізняти неймовірну правду та правдоподібний обман.

Юлія Ворман, практичний психолог

переглядів: 399

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *