Корупція та шляхи боротьби з нею

Збір коштів на потреби армії України
25.08.2020

Корупція та шляхи боротьби з нею

Корупція – наша загальна проблема, адже вона гальмує розвиток країни практично в кожній сфері, що в свою чергу так чи інакше впливає на нас. Кожен знає про це, але далеко не кожен хоче з цим боротися. Одні вважають, що нічого не змінять, адже їх голос не враховується, інші закривають очі, а третя група отримує на цьому особисту вигоду, як в якості миттєво отриманого блага, так і в якості матеріальних засобів.

Варто сказати, що все таки існують люди, які готові боротися з цим паразитом і навіть почали свій шлях. Йдеться про програму “Долучайтесь!” (детально про неї можна дізнатися на сайті Engage). Досвідчені спікери, які точно розуміють ситуацію в країні і знають причини процвітання корупції та інших проблем в Україні, готові розвивати громадянське суспільство, що має починати зміни з себе.

“Долучайтесь!”

Програма бореться не тільки з корупцією, вона висвітлює й інші проблеми, основними з яких є нестача громадянської обізнаності та залучення до громадської діяльності. Глобальною метою активістів є покращення громадського контролю та залучення громадян до процесів урядування. Вони працюють не тільки на місцевому, но й на регіональному та національному рівнях, що буде більш ефективним.

Важливим пунктом програми є громадянська освіта, адже саме знання можуть донести кожному проблеми суспільства та шляхи їх вирішення. На їх заняття приходять не тільки батьки, а й їхні діти. Це хороший показник, так як з самого дитинства вони будуть обізнаними у власних правах і зобов’язаннях, вони будуть знати, як боротися з корупціонерами, приховуванням якої-небудь важливої інформації та іншими злочинами на державному рівні.

Що сприяє процвітанню корупції

Багато хто говорить, що корупція у нас існувала завжди і немає способу боротьби з нею. Насправді ж, перше, що необхідно в цій справі, це розуміння причин процвітання корупції, а вже потім кожен особисто повинен починати виправляти це в собі. Тоді маленькими кроками ми зможемо з цим впоратися.

Так, до основних причин процвітання корупції можна віднести:

  • люди вважають це нормою;
  • незнання власних прав і законів;
  • люди перестали боятися покарання за корупційні схеми;
  • посадова особа має право одноосібно вирішити питання в позитивну або негативну сторону;
  • психологічний тиск на людину під час розмови з посадовою особою;
  • відсутність контролю підлеглих з боку начальства.
переглядів: 217

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *