Уповільнення старіння

Оливки володіють потужними антиоксидантними властивостями. Зелені плоди багаті вітамінами, А і Е, які забезпечують захист організму від пошкоджень вільними радикалами, запобігаючи окислювальні процеси. Окислення не лише може стати причиною розвитку хронічних захворювань, але і помітно прискорити процеси старіння. Антиоксидантна цінність оливок збільшується за рахунок високого вмісту лютеїну і поліфенолів.

Здоров’я серця

Регулярне вживання оливок забезпечує профілактику серцево-судинних захворювань. Завдяки високому вмісту олеїнової кислоти, плоди здатні стимулювати вироблення «хорошого» холестерину і блокувати «поганий». Крім того, оливки багаті натуральними мінералами, які зміцнюють серцевий м’яз і стінки судин, захищаючи їх від окислення і кальцифікації.

Міцні кістки

Ще одна важлива властивість оливок — вони значно покращують здоров’я кісток і запобігають розвитку остеопорозу. Це захворювання характеризується віковими змінами в структурі кісткової тканини, в результаті чого вона стає більш крихкою. Подібні зміни починають відбуватися в організмі вже після 25 років, тому профілактику варто починати якомога раніше.

Зниження ваги

Попри те, що оливки досить калорійні, вони можуть допомогти ефективно знизити вагу. Плоди містять мононенасичені жирні кислоти — «корисні» жири. Численні дослідження підтвердили, що регулярне вживання ненасичених (при повному або хоча б частковому виключенню насичених) жирних кислот веде до здорового зниження ваги і нормалізації багатьох процесів в організмі. Крім того, оливки — джерело середньо ланцюгових тригліцеридів або МСТ. Це ліпідні сполуки, які легко розщеплюються організмом і роблять позитивний вплив на метаболізм. Завдяки структурі, яка легко перетравлюється і засвоюється, організм використовує МСТ як паливо, а не запасає в жирових відкладеннях.