На перший погляд, що може бути простіше ковдри. Чохол та набивка, головне щоб була зручною та гріла. Але це не так. Від того, що вона має всередині залежать ще багато властивостей. Ця стаття, розповість про виріб для сну базою яких є природна сировина. Не обійшлося без допомоги знавця текстильних виробів – інтернет-магазину https://domcotton.com.ua/. Багато років він спеціалізується на продажу подушок, постільної білизни та ковдр. Знає про них майже все, та поділиться з нами цією інформацією.
Кращі натуральні матеріали
Натуральні матеріали завжди були фаворитами серед наповнювачів для спальних приналежностей. Екологічні, корисні супроводжували нас все життя. Зараз вони дещо змінилися у порівнянні з минулими роками. Тому ми розповімо про кожен докладніше.
Бавовна бере початок з рослини — бавовнику. В процесі перероблення виділяють волокна, потім вони очищуються та відбілюються. На вигляд в цей час він нагадує звичайну вату. Спеціальні технології розпушують волокна, роблять їх більш повітряними так формується наповнювач для ковдр та подушок. Додатково застосовують обробку антикліщовими та протимікробними препаратами. Сучасний бавовняний наповнювач можна прати на відміну від старого ватяного. Бавовняні ковдри легкі, ніжні, під ними не виникає парниковий ефект, волога вбирається — тіло залишаеться сухим. Такі ковдри стануть корисним придбанням в дитячу спальню. Для покращення характеристик наповнювача до нього додають синтетику. Вона продовжує строк служби виробу, наповнювач довго не збивається Такий матеріал має назву хлопкопон. Чохол для неї виготовляють також бавовняний. Це повною мірі розкриє усі якості ковдри. Тканина: тік, сатин. Вибираючи зверніть увагу на вагу виробу — велика вказує на погану якість.
Бамбук — штучний матеріал, для якого пагони однойменної рослини дроблять, одержують целюлозу. Проводячи технічні маніпуляції виділяють волокна. Унікальні властивості зумовлені їх порожнистою структурою. Струмені повітря вільно циркулюють у товщі матеріалу, тому під бамбуковою ковдрою ви ніколи не спітнієте. Якщо є фізіологічна схильні до підвищеного потовиділення то матеріал вбирає надлишки вологи та гарантує комфортний, спокійний сон. На жаль волокна бамбука крихкі й у чистому вигляді майже не використовуються. Для зміцнення структури матеріалу, підвищення пружності, додають поліефірне волокно — холофайбер. Незначна кількість синтетики позитивно впливає на фізичні властивості ковдри. Навіть дозволить проводити прання вдома. Чохол бавовняний (тік, сатин, поплін), або мікрофібра. Такий склад ковдри дасть розкритися корисним якостям виробу.
Вовна — підшерсток тварин: вівці, кози, верблюда. Дуже тепла, добре вбирає вологу, що дозволило назвати одну з її властивостей сухе тепло. Незамінна людям у яких є проблеми опорного-рухового апарату. Для найкращого результату їм потрібно вибирати варіант відкритої ковдри. Тоді вовняні волокна безпосередньо поколюватимуть шкіру та активізуватимуть кровообіг у ділянці болю. Якщо ж вам подобаються традиційні, екологічні вироби — вибирайте закриту ковдру. У ній наповнювач надійно закритий чохлом з щільної тканини, так колючість не буде вам дошкуляти. Головним недоліком бавовни є алергенність. Пилові кліщі та личинки молі дуже полюбляють селитися в ній. Продукти життєдіяльності цих комах викликають реакцію організму у вигляді сінної лихоманки та висипу на шкірі. Для зменшення алергенності до вовни додають синтетичні волокна, так вона стає більш м’якою та менш алергенною. Протипоказана хворим на бронхіальну астму. Прати вдома не рекомендують, тільки суха професіональна чистка.
Як вибрати ковдру?
Перш за все ми вибираємо розмір по спальному місцю. До речі, комплекти постільної білизни підбирають по розміру ковдри.
- Дитяча (100*140 см);
- Полуторна або підлітковий (140*200 см, 155*215 см);
- Двоспальний (170*205 см);
- Євро (195*215 см, 200*220 см).
Наступний крок — сезон:
- Зимова ковдра — вовняна. Вона зігріє та подарує солодкий сон, навіть якщо ви полюбляєте спати взимку з відкритим вікном.
- Демісезонні бавовна, бамбук, вовна з домішками холофайбера, комфореля, силікону. Синтетичні добавки підвищать зігрівальну здатність ковдри, за рахунок теплоізоляційних якостей.
- Літня ковдра — бамбук та бавовна. Їх натуральні волокна продовжують подаровані природою властивості: не затримуючи повітря сприяти терморегуляції тіла, та створення комфортного мікроклімату під ковдрою.
Визначаємо якість ковдри
Ваша постільна приналежність виправдає сподівання, коли купуючи її, ви звернете увагу на такі моменти:
- Шов рівний, нитки міцні, між ними немає проміжків. Для справді надійної ковдри, краще вибирати касетний вид прошивки. На вигляд це камери заповненні матеріалом. Такий тип шиття найкраще зберігає наповнювач від міграції по виробу.
- Чохол з щільної, міцної тканини. Через нього не просвічуються та не пробиваються волокна.
- На тканині чохла відсутні плями, якщо є ділянки в розводах, значить виріб неправильно зберігали.
- Пакування в водонепроникний пакет або сумку. До речі, дороге та якісне пакування, можуть дозволити виробники які дорожать своїм ім’ям.
Ми маємо надію, що наша стаття допоможе вам у наступній покупці товару для сну. На сайті “Дом Коттон” ви зможете ознайомитися більш детально.