Країни-сусіди заборонили тримання собак на ланцюгу, і ось чому

Збір коштів на потреби армії України
18.06.2019

Країни-сусіди заборонили тримання собак на ланцюгу, і ось чому

З 1 січня 2016 року у Угорщини вийшла заборона на утримання собак на ланцюзі. Хто з власників тримає собак на ланцюзі – буде оштрафований. У Румунії такий закон існує з 2008 року.

«Якщо собака лякається і тікає від петард, власник не може перекласти відповідальність на інших», – стверджує експерт із захисту прав тварин, адвокат Роберт Черні.

У постанові уряду говориться, що в таких ситуаціях, щоб запобігти втечі, власник собаки може її закрити або ввести заспокійливе. Якщо власник собаки буде тримати її на ланцюзі під будь-яким приводом, він буде оштрафований на 150000 форинтів (500 доларів). Власник також буде оштрафований, якщо собака втече, штрафом в розмірі від 90000-100000 форинтів (близько 350 $).

«А в Румунії тримати собак на ланцюзі заборонено з 2008 року», стверджує колишній сенатор Румунії Маріус Марінеску, нинішній президент Федерації по захисту тварин і навколишнього середовища (FPAM). По суті, він і став ініціатором прийняття цього закону в країні.

Жорстоке поводження і жорстокість по відношенню до тварин в Румунії карається позбавленням волі на строк до 3 років. Контролем за виконання цього закону займається санітарно-ветеринарна поліція. Також вона займається питаннями контролю за утриманням тварин на фермах, в зоомагазинах, зоопарках, цирках і притулках.

«Погане поводження означає погане забезпечення кормами, відмова від надання медичної допомоги та відмову на свободу пересування. Жорстокість означає агресію, нанесення фізичних і розумових травм», -пояснює Маріус Марінеску.

Колишній сенатор сказав, що потрібно міняти сільський менталітет. «Тварин, які не дають молоко, сир, яйця та м’ясо, вбивають: кінь під батіг, собака на ланцюгу. Це не правильно.”

Маріус Марінеску також сказав, що, якщо влада забезпечить дотримання закону, люди будуть бояться його порушувати і будуть з більшою повагою ставиться до тварин.

Відомі також локальні випадки заборони утримання собак на ланцюзі. Наприклад, в 2014 році в місті Уелдон в Північній Кароліні (США) був також прийнятий такий закон. Активісти організації PETA двері в двері обійшли всіх власників собак, щоб пояснити нові правила утримання тварин, також вони пропонували людям можливість каструвати і лікування вихованця безкоштовно.

По місту були розклеєні величезні бігборди, які сповіщали про заборону утримання собак на ланцюзі. Пожежна служба міста попереджає, що з 1 квітня ланцюг більше не кріпиться до шиї собаки!

Джерело: save-animals.info

, , , , переглядів: 2 021

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *