Міфи про здоровий спосіб життя: популярні звички виявилися небезпечними

Збір коштів на потреби армії України
21.01.2019

Міфи про здоровий спосіб життя: популярні звички виявилися небезпечними

Кожен хоче бути красивим і здоровим, тому здоровий спосіб життя стає нормою. Щоденні тренування, біг вранці, відмова від цукру та інших вуглеводів та інші подібні поради ми чуємо кожен день. Експерти зібрали міфи, слідуючи яким можна тільки нашкодити організму.

Міф 1. Етикетки говорять тільки правду

Якщо ви вірите всьому, що написано на упаковці товару, то у нас для вас неприємний сюрприз. У виробника є безліч хитрощів, щоб продукт виглядав менш калорійним або більш здоровим. Насамперед калорійність може бути вказана не на 100 г продукту, а на порцію.

Пов’язане зображення

Міф 2. Вечерю віддай ворогові

Мабуть, всі знають цю приповідку здорового харчування: “Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові”. Але сучасні дослідження показують, що краще відібрати свою порцію назад.

Міф 3. Щоденні тренування — це ідеально

Насправді ні. Тренуватися щодня можуть дозволити собі тільки професійні спортсмени, чиї м’язи вже готові до такого навантаження. Якщо, надихнувшись ідеєю спорту, ми починаємо бігати в зал кожен день, то такий запал швидше нашкодить м’язам, так як у них просто не буде часу відновитися.

Результат пошуку зображень за запитом "здоровий спосіб життя"

Міф 4. Чим більше потієте, тим сильніше схуднете

Саме на цьому міфі заснована ідея термокостюмів, саун для схуднення або просто тренування до сьомого поту. Насправді кількість поту не позначається на ефективності вашої тренування. Наприклад, година бігу, за яку ви точно пропотієте, спалить близько 270–300 кал, а час силового тренування, під час якого ваша шкіра ледь покриється потом, – 360 кал.

Міф 5. Сніданок — найважливіша їжа дня

Ми всі чули, що вести здоровий спосіб життя і тим більше худнути без нормального сніданку просто неможливо. Насправді це не так. Останні дослідження показують, що люди, які пропускали сніданок, за день з’їдали менше, ніж ті, хто прийняв їжу з ранку.

Результат пошуку зображень за запитом "здоровий спосіб життя "

Міф 6. Схуднення залежить тільки від сили волі

Коли хтось каже, що не може скинути вагу, багато відповідають тільки порадою менше їсти. У суспільстві вважається, що схуднення — це питання сили волі і тільки, але насправді на одній стійкості далеко не заїдеш.

Міф 7. Біг корисний для всіх

Не зовсім так. Насправді 79% бігунів отримують травми під час занять, і по більшій частині біг небезпечний для тих, хто сідає на п’ятку, для людей з асиметрією стоп, а також для нетренованих людей з великою масою тіла. Також у людей літнього віку біг може викликати проблеми з серцем.

Результат пошуку зображень за запитом "здоровий спосіб життя міфи і правда"

Міф 8. Вуглеводи і білки не можуть перетравлюватися одночасно

Саме на цьому міфі засноване роздільне харчування. Зазвичай говорять про те, що для переварювання білка і вуглеводів потрібні різні середовища, а одночасно в шлунку створюватися вони не можуть.

, , , , переглядів: 1 403

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *