Названо п’ять унікальних рис зовнішності людей

20.11.2019

Названо п’ять унікальних рис зовнішності людей

Біологи перечили п’ять унікальних рис зовнішності людини. Мова йде про незвичайний колір волосся, різні очі, а також деяких інших нестандартних зовнішніх характеристиках.

Рудими є тільки 1-2% населення, притому найбільше число таких громадян проживають на Британських островах. Забезпечує таке “забарвлення” ген MC1R, завдяки ньому відбувається виробництво феомеланіну. Притому “рудуватість” почала проявлятися ще у неандертальців, що населяли територію Європи близько 200 тисяч років тому.

Блакитний колір очей є тільки у 8% населення Землі, а перші люди з такою особливістю жили приблизно 6-10 тисяч років тому. Спочатку у всіх були карі очі, а потім ген OCA2 спровокував мутацію, що обмежує вироблення в райдужці мелатоніну, ослаблюючи колір до блакитного. Тільки у 11% жителів планети кучеряве волосся. Такі локони обумовлені нерівномірним поділом клітин в капілярах, що знаходяться в волосяному сосочку. Ямочка на підборідді зустрічається у 9%, вона є спадковою рисою. У деяких така риса з роками або стає менш вираженою, або пропадає зовсім. Лише у 0,6% населення є гетерохромія, коли очі набувають різні кольори: одне — каре, а друге — блакитне.

, переглядів: 518

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *