Названо п’ять унікальних рис зовнішності людей

Збір коштів на потреби армії України
20.11.2019

Названо п’ять унікальних рис зовнішності людей

Біологи перечили п’ять унікальних рис зовнішності людини. Мова йде про незвичайний колір волосся, різні очі, а також деяких інших нестандартних зовнішніх характеристиках.

Рудими є тільки 1-2% населення, притому найбільше число таких громадян проживають на Британських островах. Забезпечує таке “забарвлення” ген MC1R, завдяки ньому відбувається виробництво феомеланіну. Притому “рудуватість” почала проявлятися ще у неандертальців, що населяли територію Європи близько 200 тисяч років тому.

Блакитний колір очей є тільки у 8% населення Землі, а перші люди з такою особливістю жили приблизно 6-10 тисяч років тому. Спочатку у всіх були карі очі, а потім ген OCA2 спровокував мутацію, що обмежує вироблення в райдужці мелатоніну, ослаблюючи колір до блакитного. Тільки у 11% жителів планети кучеряве волосся. Такі локони обумовлені нерівномірним поділом клітин в капілярах, що знаходяться в волосяному сосочку. Ямочка на підборідді зустрічається у 9%, вона є спадковою рисою. У деяких така риса з роками або стає менш вираженою, або пропадає зовсім. Лише у 0,6% населення є гетерохромія, коли очі набувають різні кольори: одне — каре, а друге — блакитне.

, переглядів: 714

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *