Несподівані факти про День святого Валентина

Збір коштів на потреби армії України
31.01.2019

Несподівані факти про День святого Валентина

Незабаром закохані усього світу святкуватимуть День святого Валентина. 14 лютого щасливі пари обміняються цукерками, традиційними валентинками та іншими сюпризами. Проте для тих, хто байдуже ставиться до цього свята, ми підготували ТОП-20 цікавих фактів.

1. 14 лютого відзначають ще й День комп’ютерника. Цього дня заснували сервіс YouTube, народилася Анна Герман. А на Гавайських островах в 1779 році помер Джеймс Кук – англійський військовий моряк, мандрівник-дослідник. У Німеччині 14 лютого – День душевного здоров’я.

2. У 1797 році в Англії видали “Керівництво для чоловіків з написання валентинок”. Там безліч віршиків і рекомендацій. Створили книгу, щоб допомогти Ромео, які не вміють правильно висловити свої теплі почуття.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про день святого валентина"

3. Найпоширеніший подарунк на 14 лютого – шоколад. Першу коробку шоколадних цукерок придумав Річард Калбурі саме до Дня закоханих. У ХIХ столітті психіатри прописували шоколад пацієнтам, які страждали від нерозділеного кохання.

4. За легендою, у Стародавньому Римі 14 лютого відзначається свято на честь богині шлюбу і материнства Юнони. У цей день дівчата писали любовні листи, а потім кидали їх у величезну урну. Хлопці мали витягнути один лист і почати зустрічатися за тією, чий лист дістався.

5. Автором однієї з перших валентинок був Чарлз герцог Орлеанський. У 1415 році відправив валентинку дружині з Тауерської в’язниці, де відбував термін. Тепер записка зберігається в Британському музеї.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про день святого валентина"

6. В античній Греції свято називалося Панурга – ритуальні ігри в честь бога Пана (у римській традиції – Фавна) – покровителя стад, лісів, полів і родючості. Пан – веселун і гульвіса – віртуозно грав на сопілці, переслідував німф своєю любов’ю.

7. Рекорди 14 лютого. У 2001 році 34 пари з 22 країн обмінялися весільними клятвами під водою на глибині десяти метрів, біля острова Крадан в південній частині Таїланду. Подію занесли в Книгу рекордів Гіннеса. У 2010 році в Мехіко зареєстрували світовий рекорд з “масовий поцілунок”, взяли участь майже 40 тисяч осіб.

8. Найдорожчу валентинку зробили із золота і дорогоцінних каменів для Марії Каллас на замовлення Аристотеля Онассіса, вартістю $ 300 000 за цінами 60-х. Найбільша валентинка “для всіх” намальована на пішохідному переході в Ченду (Китай), адресована владою всім жителям міста. А це 14 мільйонів чоловік, не рахуючи туристів.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про день святого валентина"

9. У японців День святого Валентина є чоловічим святом, яких цього дня завалюють подарунками та привітаннями. Через місяць японці святкують Білий день, тоді об’єктами уваги і обожнювання стають жінки.

10. На Ямайці традиційно проводять “голі весілля”. З одягу на нареченій і нареченому лише обручки.

11. У Франції прийнято дарувати ювелірні прикраси і коштовності, в Данії – засушені білі квіти. У Фінляндії 14 лютого вважається Днем друзів.

12. В Італії день святого Валентина називається солодким днем. Дарують торти, прикрашені голубами і сердечками.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про день святого валентина"

13. У Ірані і Саудівській Аравії День святого Валентина під забороною. За непослух штрафують на величезні суми. Влада вважає, що свято згубно діє на уми громадян і пропагує гріховні традиції. Заборонені плюшеві ведмедики, як атрибут “блудливого” свята.

14. В англійській мові є вираз to wear your heart on your sleeve, що означає “носити своє серце на рукаві”. Фраза пов’язана зі святом закоханих. У середні століття, в цей день дівчата і юнаки писали на папірцях імена і кидали ці листочки в глечик. Кожен витягав по одному папірцю і дізнавався ім’я свого судженого. Мали носити ім’я, яке вони витягнули, у себе на рукаві протягом тижня.

15. Поплічники мафіозі Аль Капоне розстріляли членів конкуруючого злочинного угруповання 14 лютого 1929 року. День увійшов в історію як “Різанина на День Святого Валентина”.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про день святого валентина"

16. Самотні, але велелюбні американці купують подарунки і валентинки для своїх домашніх тварин. За даними ряду, щорічно до Дня закоханих понад дев’ять мільйонів чоловік купують подарунки для своїх улюбленців.

17. У США, в штаті Небраска є місто Валентин. Вважається, що назву місто отримало, бо перший потяг туди прибув 14 лютого. Це не зовсім так. Місто назване по імені Едварда Кімбл Валентина, політика-республіканця Небраски.

18. Хороша прикмета – в День святого Валентина поцілуватися. Ходять чутки, що це приносить удачу.

Пов’язане зображення

19. 14 лютого підвищуються продажі троянд, цукерок, коштовностей і вітальних листівок, відбувається велика кількість весільних церемоній. Збільшуються продажі засобів контрацепції. А в березні найбільше продаються тести на вагітність.

20. За валлійським повір’ям, дитина народжена в День Святого Валентина, буде велелюбним і ненаситним коханцем.

, , , , , переглядів: 1 219

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *