Новий вірус знищує дані користувачів Windows

Збір коштів на потреби армії України
17.01.2019

Новий вірус знищує дані користувачів Windows

Дослідники в області кібербезпеки повідомили про поширення хакерських атак за допомогою вірусу-здирника Djvu. Судячи з усього, навіть захист браузера не допомагає користувачам ПК позбавити від вірусів, що використовують систему вимагання.

Як зазначає портал Bleeping Computer, шкідливе ПЗ потрапляє в комп’ютер, коли користувач качає так звані кряки (програми для злому ліцензійного софту та ігор) і додатки для блокування рекламних банерів у браузері. Саме тому, настійно рекомендуємо використовувати тільки перевірені сайти, а також перевіряти на віруси файли, які ви завантажуєте з мережі.

Експерти встановили, що вірус завантажує на комп’ютер чотири файли, які паралізують роботу операційної системи. При цьому на екрані з’являється підроблене повідомлення про оновлення Windows. Крім того, програма здатна шифрувати нові файли. Після зараження можна знайти документ з контактами здирників. Ціна розшифровки не вказується. Повернути дані без допомоги хакерів поки неможливо, підкреслюють аналітики, так що новий вірус дійсно небезпечний для ПК і його власника.

, , , , переглядів: 774

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *