Одразу два українських фільми можуть отримати престижну кінопремію

Збір коштів на потреби армії України
23.08.2018

Одразу два українських фільми можуть отримати престижну кінопремію

Два фільми, зняті спільно з Україною, потрапили в лонг-лист Європейської кіноакадемії. У цей список увійшли “Донбас” Сергія Лозниці і “Гірська жінка: на війні” Бенедикта Ерлінгссона. Про це повідомляється на офіційному сайті кінопремії.

Стрічка “Донбас” оповідає про життя на окупованих територіях на сході України. А “Гірська жінка: на війні” розповість про жінку з Ісландії, яка бореться за екологію і удочеряє дівчинку з України.

Обидві картини вже показали на Канському кінофестивалі. “Донбас” на цьому кінофорумі відзначили призом за кращу режисуру в програмі “Особливий погляд”. А “Гірська жінка: на війні” завоювала нагороду Консорціуму письменників і композиторів (SACD) в секції “Тиждень кінокритики”.

Всього в лонг-лист Європейської кінопремії потрапили 49 картин. 10 листопада на кінофестивалі в Севільї (Іспанія) з цього списку будуть обрані номінанти на премії Європейської кіноакадемії.

У список також увійшли “Холодна війна” Павла Павліковського, “Паддінгтон-2” Пола Кінга, “Будинок, який побудував Джек” Ларса фон Трієра, “Дівчинка” Лукаса Донта і “Обличчя” Малгожати Шумовської.

Фільм, знятий українцями, тільки один раз отримав престижну премію Європейської кіноакадемії. Це була картина Мирослава Слабошпицького “Плем’я”, яка в 2014 році перемогла в номінації “Відкриття року”. Вручення призів Європейської кіноакадемії в цьому році буде проходити 15 грудня в Севільї.

, , , , переглядів: 720

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *