Осінній суперфуд: чому варто частіше їсти червоний буряк

Збір коштів на потреби армії України
08.10.2019

Осінній суперфуд: чому варто частіше їсти червоний буряк

Буряк допомагає в детоксикації організму, тим самим сприяючи прискоренню схуднення.

Буряк для схуднення — ідеальний продукт. Він низькокалорійний (в 100 г всього 43 калорії) і при цьому досить поживний. В буряку міститься вітамін С, клітковина, магній, бетанін і фолат. Ці поживні речовини можуть допомогти вам скинути вагу, знизити кров’яний тиск, підвищити імунітет, а також очистити шкіру, інформує Ukr.Media.

Буряк прискорює втрату ваги

Буряк допомагає в детоксикації організму, тим самим сприяючи прискоренню схуднення. Цей продукт не містить жиру і є хорошим джерелом харчових волокон — половину розчинних і половину нерозчинних. Ці два типи клітковини допомагають боротися з жировими відкладеннями, підтримуючи правильну функцію кишечника і знижуючи рівень холестерину в крові. Крім того, буряк багатий магнієм, мінералом, який підтримує оптимальне функціонування нервів і м’язів, що може бути корисним для схуднення.

Дослідження 2011 року показало, що високий рівень магнію призводить до підвищення рівня тестостерону — гормону, який сприяє втрати жирової тканини і збільшує м’язову масу. Оскільки м’яз спалює більше калорій, ніж жир, підтримання або нарощування м’язової маси може допомогти скинути зайві кілограми. Буряк також містить фітонутрієнти, відомі як беталаїни — бетанін і вульгаксантин — які ефективні в зменшенні запалення та постачанні організму антиоксидантами. Бетаніни також сприяють детоксикації, яка може сприяти втраті ваги.

Буряк підвищує витривалість

Буряк, а особливо буряковий сік може бути ідеальним помічником, якщо ви хочете підвищити витривалість під час тренування. Недавнє дослідження показало, що ті, хто пили буряковий сік перед тренуванням, могли тренуватися до 16 відсотків довше. Вчені вважають, що вміст нітратів у буряках, які перетворюються в оксид азоту в нашому організмі, знижують витрати кисню при виконанні вправ низької інтенсивності, одночасно підвищуючи витривалість при виконанні вправ високої інтенсивності. Іншими словами, їжа, багата нітратами, може збільшити фізичну витривалість. І буряк — якраз з таких продуктів.

Покращує травлення

Буряк допомагає налагодити травлення, збуджуючи нерви в кишечнику, а також підвищує здатність організму перетравлювати їжу. 100 г буряків містить 2,8 грами клітковини. Клітковина допомагає виводити переварену їжу з організму (робить стілець регулярним). При правильному травленні процес схуднення прискорюється.

Знижує кров’яний тиск

Буряковий сік може ефективно знижувати артеріальний тиск. У дослідженні, опублікованому в журналі Nutrition, чоловіки і жінки, які випили 500 мл бурякового соку (напій складався приблизно з трьох четвертих бурякового соку і однієї четвертої яблучного) мали більш низький систолічний артеріальний тиск шість годин. Для тих, хто не може довго займатися спортом через проблеми зі здоров’ям, буряк може бути дуже корисним продуктом для схуднення.

, , переглядів: 1 194

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *