«Пласка»: проблеми жінок та мастектомії
Коли рак грудей заходить надто далеко, коли неможливо просто видалити пухлину, лікарі прибігають до більш радикального рішення. Мастектомія – повне видалення молочних залоз. Багато жінок нервують щодо цього, боячись зіткнутися з осудом оточуючих. Однак мастектомія без реконструкції грудей – іноді єдиний правильний вибір.
Краще залишитися без рельєфу грудей, але не ризикувати на додатковій операції. Матері, які виявляли в себе пухлину під час годування груддю, хочуть зробити подвійну мастектомію без реконструкції грудей. Все для того, щоб знизити ризики під час додаткових операцій та швидше повернутися до свого звичайного ритму життя.
Іноді залишитися без тканин грудей – принципіальна позиція. Не завжди пацієнтка та хірург можуть порозумітися. Коли на операційному столі жінка чує, що лікар збирається залишити трішки тканин, це викликає хвилю обурення та розчарування після операції.
Існують організації, які ведуть активну боротьбу за те, щоб хірурги та пацієнти розумілися, і щоб косметичний результат вдовольняв обох. Тіло жінки – її особиста справа, до того ж, тільки жінка досконало знає своє тіло та його потреби.
Як домогтися бажаного результату мастектомії?
- Повідомте своєму хірургу про своє рішення та подивіться на його реакцію. Якщо почнуться питання: «Чи ви впевнені?», «А якщо ви передумаєте?», то вам краще змінити хірурга.
- Якщо ви не впевнені, що хірург зможе привести до ладу груди за одну операцію, попросіть приєднатися пластичного хірурга, щоб він гарантовано вдовольнив усі ваші потреби.
- При виборі пластичного хірурга обирайте лише того, в кого є фото проведених робіт. Якщо таких немає – не погоджуйтесь.
- Виключайте можливість появи «собачих вух», обговоріть це з лікарем.
- Дізнайтеся також, чи буде велика ввігнутість, як на груди буде впливати гравітація?
- Якщо в вас є зайва вага, запитайте в хірурга, як він буде боротися з цією проблемою.
- Найголовніше питання для більшості жінок: чи зможе хірург здійснити всі необхідні маніпуляції за одну операцію? Обов’язково задайте це питання після детального обговорення плану.
Наприкінці відзначимо, що на консультації краще приходити з підтримкою (чоловіком, мамою або другом), дуже уважно допитуйтеся про кожну дрібничку, проговорюйте план операції та її бажаний результат. Важливо в деяких випадках покластися на свою інтуїцію, аби точно зрозуміти, який саме спеціаліст здатен задовольнити всі ваші побажання.