Розмови про те, що соціальні мережі провокують розвиток психічних розладів не вщухають вже довгі роки. Проте вперше цей взаємозв’язок вдалося довести в нещодавній науковій роботі університету Пенсільванії, що базується на експериментальних даних, повідомляє Medical Xpress.
Зокрема, вчені встановили, що Facebook, Snapchat і Instagram негативно впливає на відчуття благополуччя в житті і можуть призвести до негативних психологічних станів. Для цього психологи задіяли метод, який автоматично зчитував дані про активне використання трьох вищезгаданих додатків з смартфонів випробовуваних.
Кожен зі сто сорока трьох учасників експерименту заповнив анкету, щоб медики встановили показник добробуту на початку дослідження. Потім добровольців випадковим чином розділили на дві групи: перша — продовжувала вести звичний спосіб життя; друга — обмежила час користування Facebook, Snapchat і Instagram до 10 хвилин в день на кожний додаток.
Експеримент показав, що чим менше користувачі сиділи в соцмережах, тим рідше у них проявлялися симптоми депресії, тривоги і почуття самотності. Особливо помітне поліпшення спостерігалося в людей, які перед участю в дослідженні вже страждали від депресії і тривоги. Тим не менш, медики стверджують, що результати дослідження не передбачають відмову від соцмереж зовсім. “Трохи іронічно, що скорочення використання соціальних мереж насправді змушує вас почувати себе менш самотнім”, — укладає психолог Меліса Хант (Melissa G. Hunt).