Правила етикету: як приймати невдалі подарунки?

Збір коштів на потреби армії України
17.08.2019

Правила етикету: як приймати невдалі подарунки?

Вручення та отримування подарунків – це міжнародна мова любові та вдячності. Однак не всі люди вміють правильно нею розмовляти. Інколи подарунки викликають лише здивування. Здається незрозумілим, як вам взагалі могли вручити таку річ. Аби подібних негативних емоцій не виникало, варто купувати цікавий та корисний подарунок родині на Новий рік. Якщо ж ви отримали не надто вдало підібрану річ, зберігайте спокій. Важливо вийти з цієї ситуації зі збереженим достоїнством. Можливо, людина старанно вибирала презент, але просто помилилась.

Посміхайтеся

Ви отримали ту саму річ, яку дарували комусь минулого року? Вам вручили предмет, яким вже явно хто користувався? Неважливо, просто посміхніться і скажіть: «Дякую». Не потрібно влаштовувати довгі промови з розповіддю про те, в якому захопленні ви від цієї речі. Але подяка просто необхідна, інакше ви самі будете виглядати нечемною людиною.

Ентузіазм

Постарайтеся приховати розчарування. Похваліть подарунок принаймні кількома словами. В жодному разі не допускайте сарказму, особливо якщо перебуваєте в компанії. Можете сказати, що вже давно планували купити собі таку річ. Однак не перегравайте – це добре відчувається.

Вичікування

Не поспішайте одразу ж продавати невдалий подарунок через інтернет чи іншими шляхами. Почекайте принаймні кілька місяців. В жодному разі не пропонуйте цю річ людям, які знайомі з людиною, що вручила вам її. Дізнавшись, що ви намагаєтесь позбутися подарунку, ця особа може образитися.

Якщо ж продати цю річ не виходить, можете спробувати її комусь подарувати. Є люди, які будуть дуже вдячні навіть за прості речі. Наприклад, одяг передають в дитячі будинки. Це гарний жест.

Ще один варіант – обміняти річ в магазині на щось інше. Але це вдасться зробити, тільки якщо у вас є чек.

Тренуйтеся

Перед святом можете навіть репетирувати слова, міміку та жести, аби підготуватися до описуваної тут ситуації. Не всі вміють бути гарними акторами. Та варто принаймні спробувати, якщо ви не хочете образити близьку людину.

Що вдієш – подібні ситуації трапляються з кожним. Цілком можливо, що й ви колись вручили комусь річ, яку вважаєте дуже вдало підібраною. Та інша сторона не поділяє цієї думки. Пам’ятайте, що в першу чергу цінується не сам подарунок, а увага, з якою його вибирали.

переглядів: 421

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *