Психолог пояснила, коли стосунки стають насильством

Збір коштів на потреби армії України
05.11.2018

Психолог пояснила, коли стосунки стають насильством

Компроміс – одна з основ будь-яких стосунків. Однак це зовсім не означає, що потрібно залишатися з партнером, чия поведінка вас не влаштовує, і кого ви не любите, а терпите. Тому що нескінченне терпіння у стосунках – це вже не плюс, а величезні й не завжди потрібні зусилля, часто – насильство над собою. Про це йдеться у блозі визнаного психолога і гештальт-терапевта Марії Долгих.

Психолог пише, що багато пар не проговорюють свої проблеми, а просто терплять, через що стикаються з великим душевним болем. Така жертовність не має нічого спільного зі здоровими відносинами і любов’ю до себе. “Це завжди зусилля і іноді навіть – насильство над собою. І важливо розуміти, навіщо і заради чого ти терпиш. Чи варта шкурка вичинки? Або ти зараз терпиш, просто тому, що звик. Ти витримуєш”, – зазначила Марія Долгих.
Результат пошуку зображень за запитом "отношения в кино"

За її словами, витримуючи багато болю в дорослому віці, люди надсилають самим собі послання: “ти не заслуговуєш ніжності, турботи і любові”. “І це послання дуже сильно впливає на все наше життя, поступово руйнуючи нас, роблячи нас черствими, нечутливими”, – зазначила психолог. Терпіння у відносинах – це насильство над собою.

Вона також зазначила, що люди, які схильні довго і стійко терпіти – завжди користуються повагою за силу й відвагу. Однак, психолог наголошує, що зазвичай у них просто не було вибору, і такими їх змусили стати близькі люди та обставини. “Коли є можливість помітити свою біль, поспівчувати собі, з’являється цінність себе і чутливість до себе. Себе відверто шкода. Все більше розумієш, що заслуговуєш ніжності, турботи і любові”, – підсумувала гешальт-терапевт.

, , , переглядів: 971

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *