Розбираємо головні відмінності PlayStation 4 Slim та Pro

Збір коштів на потреби армії України
16.08.2022

Розбираємо головні відмінності PlayStation 4 Slim та Pro

У 2016 році компанія Sony випустила одразу дві нові версії PlayStation 4 — Slim та Pro. Обидві консолі продовжили розвивати ідеї оригіналу, однак мали принципово різне призначення, що відбилося на їхніх комплектуючих та дизайні. Разом з ігровим магазином Retromagaz розберемося, які ж відмінності між цими двома приставками.

Відмінності в позиціюванні та дизайні

PlayStation 4 Slim — це найдоступніша можливість зіграти в ексклюзивні ігри компанії Sony. Вона стала заміною оригінальної консолі, отримавши здебільшого дизайнерські зміни. PlayStation 4 Slim має розміри 28 x 25,5 x 3,8 см і важить усього 2,1 кг. Також консоль має матовий корпус, на якому розміщена світлодіодна панель керування, та більш заокруглені кути.

PS4 Pro позиціонується як найпотужніша приставка свого покоління. З нею геймери мають змогу поринути у світ 4К зображення та більшої деталізації у іграх. Вона має габарити в 35,5 х 29 х 5 см і важить 3,3 кг. На відміну від PlayStation 4 Slim вона має три шари плитки, що дало змогу розмістити додатковий USB-порт.

Залізо

PS4 Slim має ті ж технічні характеристики, що й оригінальна консоль. Всередині неї міститься 8-ядерний CPU з частотою 1,6 ГГц, графічний процесор AMD Radeon із частотою 811 МГц і потужністю 1,84 терафлопс та 500 Гб HDD. Тонша версія також підтримує HDR та інші технології, доступні на оригінальній приставці.

Водночас, якщо PS4 Slim — це більше про естетичне оновлення, то PS4 Pro створена для розширення ігрових можливостей. 8-ядерний CPU залишився незмінним, але тепер працює із більшою частотою — 2,1 ГГц. Також консоль отримала новий графічний процесор AMD Polaris із потужністю 4,2 терафлопс і додатковий 1 ГБ оперативної пам’яті типу DDR3. Завдяки цьому вона продуктивніша за PS4 Slim у понад 2 рази. Оригінальна консоль також мала проблему браку місця для зберігання одразу декількох ігор, тому PS4 Pro має накопичувач об’ємом 1 ТБ.

Водночас обидві приставки підтримують роздільну здатність 4К, але на PS4 Slim вона доступна лише при перегляді медіаконтенту. PS4 Pro дає змогу обирати 4К зображення в іграх або ж грати в них із більшою частотою кадрів. Збільшена потужність також позитивно вплинуло на швидкість завантаження проєктів та стабільність їхньої роботи.

Відмінності в деталях

Задля зменшення розмірів PlayStation 4 Slim Sony довелося піти на жертви та зменшити кількість портів, прибравши цифровий звуковий інтерфейс S/PDIF. Однак тепер консоль має найменше споживання електроенергії — 165 Вт. На відміну від оригінальної приставки, Slim та Pro мають Bluetooth 4.0 та Wi-fi-модуль, який працює із частотою 2,4 ГГц та 5 ГГц. PS4 Pro отримала й додатковий USB-роз’єм та HDMI з протоколом 2.0. З потужним процесором власники консолі мають змогу грати у VR-проєкти, на що не здатна тонша версія приставки.

переглядів: 227

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *