Рожеве кохання: коли відбулося перше лесбійське весілля в Європі

Збір коштів на потреби армії України
23.03.2019

Рожеве кохання: коли відбулося перше лесбійське весілля в Європі

На будівлі церкви святої Трійці в Йорку (Англія) з 2018 року розташована райдужна табличка, текст на якій свідчить, що у 1834 році тут відбулося перше лесбійське весілля в Європі. Тоді одружилися Енн Уокер і Анна Лістер, відома як “Джентльмен Джек”. Про це повідомляє WAS. Ми розповімо, як 185 років тому закохані дівчата вперше узаконили відносини і вступили в шлюб.

Про Анну Лістер відомо досить багато. Дівчина народилася у 1791 році в сім’ї військового Джеремі Лістера. З раннього дитинства навчалася вдома різним наукам, а в 14 років почала відвідувати школу для дівчат у Йорку. Там вона зустріла Елізу, в яку закохалася з першого погляду. Лістер дуже пощастило: тітка переписала на неї маєток Шибден-Хол, завдяки чому дівчина ніколи не залишалася без грошей. Адже здача в оренду земель приносила їй великий прибуток.

Анна Лістер

Таким чином фінансова незалежність від батьків дозволила назавжди закрити питання пошуку нареченого. Лістер жила у своє задоволення: інвестувала в житлову нерухомість, шахти і залізницю. Вона зуміла поєднати при житті 3 своїх захоплення: книги, подорожі і жінок. Свої враження про інші країни і численних коханок, Лістер записувала у щоденник. Цікаво, що еротичні моменти Анна зашифровувала кодом з грецьких букв і алгебраїчних символів. Тільки після її смерті родичі розшифрували написане. Так, в 1821 році вона багато писала про Маріанну Белкомб:

“Вночі гроза з бурею зблизили нас, ми зайнялися коханням, і після цього вона просила не залишати її. Це посилило мої почуття, і ми спали всю ніч в обіймах одна одної”. Пізніше Маріанна вийде заміж, як було прийнято, за чоловіка, чим дуже засмутить Анну, але вони залишаться таємними коханками.

Кадр з фільму “Таємні щоденники Анни Лістер”

У 1832 році Анна Лістер зустріла Енн Уокер і відразу ж запропонувала переїхати до себе в Шибден-Хол. З того моменту в щоденниках були тільки записи про нову кохану: “Минулої ночі вона обдарувала мене сильним оргазмом. Енн робила це з задоволенням і навіть не думала мені відмовляти”. Також у щоденнику був виявлений і запис 30 березня 1834 року – день вінчання в церкві Святої Трійці.

Однак такий союз не був благословенний священиком, церемонія складалася з обміну клятвами, обручками і спільного причастя. Анна писала, що тепер вони з Енн подружжя в очах бога. Відомо, що після церемонії дівчата відправилися подорожувати, так сказати в медовий місяць, — об’їздили Західну Європу і Скандинавію, підкорювали вершини Піренеїв і Альп, а в 1838 році вирушили в Російську імперію. Метою поїздки була гора Арарат. Але в Грузії Анну починає лихоманити від невідомої хвороби. Вона померла 22 вересня 1840 року в Кутаїсі. Тіло Лістер перевезли і поховали в Британії. Енн Уокер успадкувала всі її активи і жила в Шибден-Хол до самої смерті в 1854 році.

, , , , переглядів: 1 708

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *