Секс за новим законом: за що українці можуть добряче поплатитися

Збір коштів на потреби армії України
18.01.2019

Секс за новим законом: за що українці можуть добряче поплатитися

Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству” набув чинності 11 січня. В нього внесли кілька нових трактовок, обмежень і покарань. Навколо нового “закону про секс” відразу ж з’явилося багато чуток і домислів. Деякі вирішили, що відтепер потрібно буде отримувати розписку із згодою на близькість. Чоловіки висловлюють свої побоювання, не читають сам закон і боятися звинувачень і шантажу з боку жінок. Однак це має мало спільного з реальним станом справ, адже новий закон покликаний захистити від насильства як жінок, так і чоловіків.

Згода на секс

Поправки до Кримінального кодексу змінюють саме трактування поняття зґвалтування. Раніше для кваліфікації таких дій потрібно було довести, що ґвалтівник застосовував силу або погрожував жертві. Тепер “закон про секс” свідчить, що для цього достатньо відсутності добровільної згоди на статевий акт. Принцип згоди стане ключовим в судових розглядах. Згода може бути висловлена письмово, вербально або навіть невербально. Однак будь-який секс без згоди тепер вважається згвалтуванням, навіть якщо жертва не чинила опір гвалтівнику.

Результат пошуку зображень за запитом "закон про секс"

Покарання за примус до сексу

Закон вніс зміни в статтю “Примушування до вступу в статевий зв’язок”. Відтепер за нею можуть звинуватити будь-яку людину, а не тільки начальника жертви, як це було раніше. В якості покарання за цією статтею призначається штраф до 850 гривень або півроку позбавлення волі. Однак у випадку, якщо домагання трапилися на роботі, то це буде вважатися обтяжуючою обставиною і покарання в даному випадку буде або 17 тисяч гривень, або тюремне ув’язнення терміном до 2 років.

Результат пошуку зображень за запитом "закон про секс"

Покарання за сексуальне насильство в сім’ї

Сексуальним насильством буде розцінюватися будь-який статевий акт, який стався без чіткої згоди двох партнерів. Під це поняття підпадає не тільки безпосередньо статевий акт, але і будь-які інші дії сексуального характеру. Якщо насильство було застосоване до чоловіка, близького знайомого, колегу, це стане обтяжливою обставиною. Так автори “закону про секс” хочуть боротися з домашнім насильством. За зґвалтування дружини/чоловіка загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Результат пошуку зображень за запитом "закон про секс"

, , , , переглядів: 971

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *