Старенькі тролейбуси, які 20 років возили рівнян, тепер стали музейними експонатами в Чехії

Збір коштів на потреби армії України
08.05.2019

Старенькі тролейбуси, які 20 років возили рівнян, тепер стали музейними експонатами в Чехії

Понад двадцять років тому цей тролейбус списали у місті Брно в Чехії, а потім відправили до Рівного, де він ще багато років возив людей у не найкращих умовах. Тепер же “рогатого” відправили на батьківщину – там його “підрихтують” і використовуватимуть як музейний експонат, щоб показувати туристам.

Рівненський ентузіаст тролейбусної справи Антон Бриних розповів журналістам “Рівне 1” таке:  “Там тролейбус буде “музейним” і буде катати туристів. До слова, Рівне лишилося останнім містом у світі, де тролейбуси Шкода-9Тр ще досі експлуатуються з пасажирами. Звісна річ, вони не відповідають вимогам сьогодення та потребують заміни на нові комфортабельні машини, однак, оскільки вони являють історичну цінність, спеціально щоб покататися на них, до Рівного приїжджають туристи – у тому числі із-за кордону: з Чехії, Німеччини, Угорщини та інших країн. По мірі надходження нових тролейбусів, старі вилучаються з експлуатації та списуються.

Однак минулого року з ініціативи міської влади було подано пропозицію продавати їх зацікавленим особам, якщо ж такі в свою чергу знайдуться звісно. І як наслідок – для одного з тролейбусів 9Тр вдалося знайти покупця з чеського міста Брно, де, власне, ця машина експлуатувалася до 1996 року. Таким чином, після майже 23 років роботи у Рівному він повернувся на свою батьківщину та пройде капітальний ремонт, щоб служити у якості туристичного”.

, , переглядів: 1 105

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *