Стартап прокату парасольок з тріском провалися через жадібність

Збір коштів на потреби армії України
16.05.2019

Стартап прокату парасольок з тріском провалися через жадібність

Китайський стартап втратив 300 тисяч парасольок для прокату, тому що користувачі їх не повернули. Компанія сподівалася на чесність клієнтів і залишилася майже без парасольок. Власники китайської компанії Sharing E Umbrella, що надає оренду парасольок в 11 містах Китаю, заявили, що проект за три місяці роботи втратив майже 300 тисяч парасольок. Через це вони можуть закрити сервіс в провінції Цсянсі.

Стартап давав можливість користувачам орендувати парасольки, які були прикріплені до спеціальних «паркувальних майданчиків» біля автобусних зупинок і станцій метро. За допомогою програми люди могли собі взяти одну парасольку, заплативши 19 юанів (приблизно 2,5 долара) в якості депозиту і 0,5 юаня (близько 7 центів) за кожні півгодини у відкритому стані. Потім жителі китайських міст могли просто залишити зонт на «парковці» або в іншому місці: в Sharing E Umbrella не залишали чітких інструкцій.

Засновник стартапа Чо Шупінг (Zhao Shuping) заявив, що надихався схожою моделлю прокату велосипедів. За його словами, йому сподобалася думка, що «всім на вулиці можна просто поділитися». Однак до липня 2017 року компанія втратила майже всі парасолі, які входили в першу хвилю проекту. Через це Sharing E Umbrella довелося задуматися про закриття відділення в окрузі Наньчан.

Співробітники проекту не уточнили, як вони втратили майже 300 тисяч парасольок. Однак власники магазинів поряд з «парковками» розповіли місцевим ЗМІ, що люди забирали їх додому «за лічені дні». На думку Шупінга, люди просто не розібралися, куди їх дівати після закінчення оренди. “Велосипед можна припаркувати де завгодно, але з парасольками інша ситуація: необхідно знайти місце з перилами або парканом, щоб їх повісити. Краще їх забрати додому, там вони будуть в безпеці”, – Чо Шупінг, засновник Sharing E Umbrella.

Кожна заміна парасольки обійшлася компанії в 60 юанів (майже 9 доларів). Однак Sharing E Umbrella планує запустити ще 30 мільйонів парасольок. Уже кілька років мешканці китайських міст за допомогою додатків і QR-кодів на вулиці можуть орендувати велосипеди, баскетбольні м’ячі та зарядки для смартфонів. Стартапи по прокату велосипедів Wukong Bicycles і 3Vbike пішли з бізнесу, тому що 90% їх велосипедів вкрали.

, , , переглядів: 1 003

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *