Система‌ ‌освіти‌ ‌у‌ ‌Великобританії:‌ ‌ як‌ ‌вступити‌ ‌українському‌ ‌студенту?‌

Збір коштів на потреби армії України
02.03.2020

Система‌ ‌освіти‌ ‌у‌ ‌Великобританії:‌ ‌ як‌ ‌вступити‌ ‌українському‌ ‌студенту?‌

Цікаво, чому стільки студентів щорічно покидають рідні країни та їдуть навчатись за кордон? Мабуть, у кожного причини свої. Хтось хоче змінити обставини та навчитись краще пристосовуватись до екстремальних умов, одночасно отримуючи освіту. Когось просто цікавлять інші культури, і статус іноземного студента стає своєрідним плацдармом для розширення культурного світогляду. А хтось намагається отримати освіту найвищої якості, обравши найпрестижніший навчальний заклад, випускники якого з легкістю влаштовуються в ТОПові корпорації або успішно розробляють власні стартапи. Незалежно від суб’єктивних причин, студенти з усього світу мріють про можливість навчатись у Великобританії. Що ж вирізняє цю країну та її систему освіти від інших, більш доступних варіантів? Дійсно, наскільки викладання у вишах однієї країни може відрізнятись від викладання в університетах іншої? Хоча можна знайти певні спільні аспекти, освіта у Великобританії все ж значно відрізняється від освіти в Україні, про що, зокрема, свідчать рейтинги популярності британських ВНЗ. Отож, ось деякі факти, які просто необхідно знати, якщо ви плануєте подати документи до англійського університету.

Перш за все, абітурієнтам, які закінчили школу в Україні навряд вдасться поступити одразу на бакалаврську програму англійського вишу. З майже стовідсотковою вірогідністю, спочатку знадобиться пройти підготовчий курс. Абітурієнтам зазвичай пропонують один з двох варіантів: Foundation – курс, який триває один рік, або A- Level – програма, на якій студентів готують до навчання у британському виші протягом двох років. Ці курси розроблені спеціально для того, щоб підготувати студентів до нових реалій і підтягнути їх освітній рівень відповідно до вимог англійських ВНЗ. По закінченні такого навчання, студенти можуть подавати документи на обрані університетські програми, щоб вже через три роки отримати диплом бакалавра. Бакалаврські програми тривають три роки, а потім студенти можуть поступити на відповідні магістерські програми. Для випускників, які вже отримали вищу освіту в Україні, але хочуть продовжити навчання за кордоном, британські ВНЗ надають можливість вступу одразу на магістерську програму. В магістратурі студенти навчаються протягом одного року, так само як і в Україні.

Студентам, які думають про вступ у Великобританію також варто знати, що безкоштовної вищої освіти як такої в Англії не існує. Основна маса студентів самостійно платять за навчання, і щоб вчитись платно, необхідно мати близько 20,000-30,000 фунтів на рік (в цю суму входить не лише річна плата за навчання, але й середньостатистичні витрати на проживання та візовий збір). Стипендії, які надаються державою (наприклад Chevening Scholarship) або зацікавленою у вашій освіті організацією – це єдиний спосіб витрачати менше або навчатись повністю безкоштовно. Ще однією характерною рисою британської системи освіти є необхідність подавати документи не влітку, а ще за рік до запланованого початку навчання. При цьому, варто слідувати правилу: чим вищий рейтинг вишу, тим раніше необхідно подати вступні документи.

Після подачі документів, абітурієнти можуть розслабитись та чекати результату: їх або зарахують або надішлють обґрунтовану відмову (наприклад, якщо абітурієнт не пройде по середньому балу). Так, на відміну від українських вишів, тут немає ніяких вступних іспитів. Хоча, деякі престижні заклади все ж можуть викликати кандидатів у студенти на співбесіду, але це скоріше виключення, а не правило. Очевидно, підготовка до вступу – це найважчий етап, якому слід приділити значну увагу. Важливо мати не лише достатньо високі середні бали, але й якісно написані рекомендаційні та мотиваційні листи, адже це може стати вирішальним фактором впливу, наприклад, у тому випадку, коли два кандидати на одне місце мають однакові бали. Хоча написання мотиваційного листа або есе – завдання індивідуальне, все ж доречніше звернутись по професійну допомогу, перейшовши за посиланням https://writix.co.uk/law-essay-help. Досвідчені письменники допоможуть написати дійсно оригінальне есе, яке вигідно підкреслить вашу індивідуальність. Завдяки досвіду та професійним навичкам, вони опишіть ваші сильні сторони як потенційного кандидата у студенти, презентують вас як людину дійсно вмотивовану, та відредагують есе. Вкупі з високими балами, якісно написаний мотиваційних лист гарантує вступ до університету в Великобританії.

Система освіти Англії дещо відрізняється від української. Тому, щоб вступити українцю в Великобританію, потрібно завчасно підготуватись. Хоча вступні документи подаються за рік до початку навчання, готуватись до вступу доведеться значно раніше. Так як успішність абітурієнта оцінюється не лише з точку зору середніх балів, але й залежить від рекомендаційних листів та якості мотиваційного есе, допомога професійних райтерів може стати тим самим фактором, який вигідно вирізнить кандидата серед конкурентів з такими самим балами.

переглядів: 1 133

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *