Топ-5 цікавих фактів про Закарпаття, які ви досі не знали

Збір коштів на потреби армії України
04.10.2019

Топ-5 цікавих фактів про Закарпаття, які ви досі не знали

Багато цікавого та незвичайного є на території нашого краю, пропонуємо більше довідатися про унікальні явища, незвичайні речі та неймовірних людей

На території села Мала Копаня Виноградівського району у 2009 році знайшли золотий скарб вагою півкілограма. Це прикраса – кельтський торквес, яку носили на шиї.

Саме на території нашого краю виготовили найбільшу трембіту України, а разом з тим, мабуть, і світу. Тільки уявіть яким силачем потрібно бути, щоб хоча б підняти цей музичний інструмент завдовжки 4 метри. Чути гул від такої трембіти на 10 кілометрів.

У 2006 році весь світ здивував ужгородський кондитер Валентин Штефаньо, який для своєї нареченої створив їстівну весільну сукню. Півтори тисячі тістечок та місяць роботи створили неповторне святкове вбрання. До речі, воно важило близько 10 кілограм. А от аксесуари Валентин зробив з карамелі. До речі, багато світових сайтів розповіли про цю історію, але на жаль деякі з них назвали креативних молодят французами.

Ще один закарпатський рекордсмен Олександр Сухан. Чоловік, що живе неподалік Мукачева, пересувається на інвалідному візку, але це не завадило йому піднятись на найвищу точку України – гору Говерлу. Через це Олександр потрапив навіть до книги рекордів Гіннеса. Така сила волі здивувала всіх.

Ще один незвичайний закарпатець Василь Цугорка. Чоловік зробив 67 щеплень яблуні. Це найбільша кількість, яку фіксували в Україні. Та 33 щеплення груші. Різноманітність сортів плоду на одному дереві після такого вражає.

, переглядів: 1 046

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *