У Чорнобилі запустили завод, тепер ми будемо в безпеці

Збір коштів на потреби армії України
24.07.2019

У Чорнобилі запустили завод, тепер ми будемо в безпеці

На промисловому майданчику ЧАЕС розпочав роботу завод з переробки рідких радіоактивних відходів (РАВ), повідомляє прес-служба Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) у Facebook, За перший тиждень переробили майже 3000 кг

Зазначається, що за перший тиждень експлуатації заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), що розташований на промисловому майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС», було успішно перероблено 2755 кг рідких радіоактивних відходів (кубового залишку).

Як відбувається процес переробки РАВ?

У процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті шляхом цементування перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є більш безпечною формою зберігання та захоронення РАВ. Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику ЧАЕС. Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.

“Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік”, – зазначає голова Державного агентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук.

Як відомо, проект заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво і проведено комплексні випробування, в результаті яких перероблено 5,1 м3 кубового залишку; виготовлено 63 упаковки РАВ (200-літрові бочки); направлено на захоронення в СОПСТРВ 63 упаковки РАВ.

, , , переглядів: 1 171

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *