У мережі показали, як виглядали замки на Рівненщині у давнину

Збір коштів на потреби армії України
05.05.2019

У мережі показали, як виглядали замки на Рівненщині у давнину

Острог має майже тисячолітню історію. Його вулиці й пам’ятки зафіксовані на безлічі старих фото. Але не менше привабливих і таємничих місць має Острожчина. Її шляхи й пам’ятки нещодавно вивчали туристи під час «Пекельної гонки». Пропонуємо поглянути на добре відомі місця Острожчини в історичній ретроспективі.

Перша з пам’яток – Свято-Троїцький чоловічий монастир у селі Межиріч. У цьому колишньому містечку-фортеці із замком, оборонними мурами та вежами зберігся й донині ансамбль будівель Троїцького монастиря-фортеці XV-XVIII століть, Троїцька церква XV століття, стіни та башти початку XVІІ та величезна піч просто неба. В архітектурі Свято-Троїцького храму давньоруські традиції поєднано з готикою і Ренесансом. Церква видається копією Богоявленського храму в Острозі. Святині подібні за розмірами і плануванням. Бо, припускають історики, ці два храми будували приблизно в один час.

Новомалинський замок побудований XIV ст. на пагорбі, що над річкою Свитенька. Був обведений ровом із водою. У плані був регулярним, мав п’ять наріжних п’ятигранних башт, які були з’єднані мурами, в’їзну браму і міст через рів. Замок багато разів перебудовувався: XV, XVII, XVIII ст. У XVII ст. Малинські доповнили замок палацом. На початку XIX ст. власники Сосновські провели велику реконструкцію палацу.

, , , , переглядів: 1 747

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *