У це важко повірити – вчені назвали причину наших нічних кошмарів

Збір коштів на потреби армії України
09.06.2020

У це важко повірити – вчені назвали причину наших нічних кошмарів

Вчені з Японії провели дослідження, спрямоване на виявлення причини нічних кошмарів людей, в ході якого з’ясували, що хронічні стреси або негативні моменти в житті не грають помітної ролі. Водночас, згідно з отриманими даними дослідження, ключовою причиною нічних кошмарів виявилися запахи, інформує Ukr.Media.

Виявилося, що головною причиною кошмарних снів виступають запахи, в яких людина добре розбирається. Причому йдеться про приємні аромати. У їх числі можуть бути аромати квітів, парфумерні композиції, запахи улюблених продуктів і т. д. Як не дивно, саме приємні аромати провокували негативні емоції, які через кілька годин перетворювалися у сни.

По ходу дослідження випробуваним людям вчені запропонували на деякий час лягати спати в лабораторії. Попередньо дане приміщення наповнювали вельми приємним ароматом троянд. Через кілька годин усіх учасників експерименту відривали від сну і з’ясовували їх вміст снів.

У результаті вчені визначили, що випробовувані люди, які чудово розпізнавали аромати троянд, у нічний час мучилися кошмарами. Однак інші учасники експерименту, в житті яких аромат троянд практично був відсутній, відпочивали у сні спокійно. У висновку дослідження вчені встановили, що в період сну частина головного мозку людини, яка переробляє всі запахи, які надходять ззовні, з’єднується з іншою частиною, яка переробляє негативні емоції, з-за чого люди бачать уві сні кошмари.

, , переглядів: 552

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *